Bunkenhuset. ApS
CVR 44 59 06 89 · Hjørring · Opførelse af bygninger · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Bunkenhuset. ApS har CVR-nummer 44590689. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Opførelse af bygninger (branchekode 410000). Adresse: Lundhøjvej 21, 9800 Hjørring. Stiftet: 18. januar 2024. Status: aktiv. Antal ansatte: 1. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): omsætning 4.510.745 kr., bruttofortjeneste 299.796 kr., årets resultat 160.843 kr., egenkapital 330.774 kr., aktiver i alt 382.994 kr. Soliditetsgraden på 86,4 % er højere end hos 89 % af de 2.755 virksomheder i branchen «Opførelse af bygninger», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 160.843 kr. er højere end hos 62 % af de 2.755 virksomheder i branchen «Opførelse af bygninger», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Bunkenhuset. ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Opførelse af bygninger (410000)
- Adresse
- Lundhøjvej 21, 9800 Hjørring
- Kommune
- HJØRRING
- Antal ansatte
- 1
- Stiftet
- 18 Jan 2024
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- bygge og anlægsvirksomhed, herunder ejendomsudvikling samt finansiel virksomhed inklusive holdingaktivitet
- Tegningsregel
- Virksomheden tegnes af 1 direktør.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2024-01-18
- Momsnr. (EU VIES)
- DK44590689 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Lundhøjvej 21, 9800 Hjørring
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Overskudsgrad
3,6%
▼ 1,4 pp
Årets resultat i % af omsætning
Egenkapitalforrentning
48,6%
▼ 27,9 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
7,33
▲ 3,7
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
86,4%
▲ 14,2 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
23,8%
▲ 23,8 pp
Ændring ift. året før
Vækst i omsætning
74,8%
▲ 74,8 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
2755 virksomheder i «Opførelse af bygninger»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Omsætning | 4.510.745 | 2.581.055 |
| Bruttoresultat | 299.796 | 242.830 |
| Resultat før skat | 206.208 | 166.579 |
| Årets resultat | 160.843 | 129.932 |
| Egenkapital | 330.774 | 169.932 |
| Aktiver i alt | 382.994 | 235.464 |
| Omsætningsaktiver | 382.994 | 235.464 |
| Kortfristet gæld | 52.220 | 65.532 |
| Gæld i alt | 52.220 | 65.532 |
| Soliditetsgrad | 86.4% | 72.2% |
| Ansatte (gns.) | — | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Erik Christiansen Siden 18 Jan 2024100% Ejer
Ledelse
1-
Erik Christiansen Siden 18 Jan 2024Direktør
Produktionsenheder
1Bunkenhuset. ApS
P-nr. 1030038963
Lundhøjvej 21, 9800 Hjørring
Opførelse af bygninger (410000)
👥 1 ansatte
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 166.579 DKK | 36.630 DKK | Afregnende selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Bunkenhuset. ApS (CVR 44590689)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteter- CISCO TECHNOLOGY DENMARK ApS København Ø
- Thales Aerospace Communications Lyngby ApS Kongens Lyngby
- Thales Denmark ApS Ballerup
- CER III Denmark Residential 3 K/S Frederiksberg
- SITA B.V. Denmark, filial af SITA B.V. København V
- CER III Denmark Residential 5 K/S København K
- CER III Denmark 4 Propco ApS Frederiksberg
- ACCENTURE A/S København V
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver holdingaktivitet, inklusive, anlægsvirksomhed.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.