Tønnes & Ulstrup Holding ApS
CVR 44 59 75 94 · Vejle · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Tønnes & Ulstrup Holding ApS har CVR-nummer 44597594. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Karetmagervej 23, st., 7100 Vejle. Stiftet: 18. januar 2024. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): omsætning 0 kr., bruttofortjeneste -12.038 kr., årets resultat 1.557.829 kr., egenkapital 9.446.504 kr., aktiver i alt 15.674.305 kr. Soliditetsgraden på 60,3 % er lavere end hos 70 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 1.557.829 kr. er højere end hos 87 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Tønnes & Ulstrup Holding ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Karetmagervej 23, st., 7100 Vejle
- Kommune
- VEJLE
- Telefon
- 75839500
- post@toennes-ulstrup.dk
- Stiftet
- 18 Jan 2024
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- eje kapitalandele
- Tegningsregel
- Virksomheden tegnes af alle direktører i forening.
- Revision
- Nej
- Seneste vedtægt
- 2024-01-18
- Momsnr. (EU VIES)
- DK44597594 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Karetmagervej 23, st., 7100 Vejle
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
16,5%
▲ 11,0 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
1,33
▲ 0,1
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
60,3%
▲ 8,7 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
257,2%
▲ 257,2 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Omsætning | 0 | 0 |
| Bruttoresultat | -12.038 | -56.250 |
| Resultat før skat | 1.565.925 | 445.475 |
| Årets resultat | 1.557.829 | 436.081 |
| Egenkapital | 9.446.504 | 7.888.675 |
| Aktiver i alt | 15.674.305 | 15.292.127 |
| Omsætningsaktiver | 8.265.162 | 9.380.423 |
| Kortfristet gæld | 6.227.801 | 7.403.452 |
| Gæld i alt | 6.227.801 | 7.403.452 |
| Soliditetsgrad | 60.3% | 51.6% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 0 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
2-
STEHR HOLDING Vejle A/S Siden 18 Jan 202450% Ejer
-
Jeppe K Holding ApS Siden 18 Jan 202450% Ejer
Ledelse
2-
Jeppe Kristiansen Siden 18 Jan 2024Direktør
-
Henrik Stehr Siden 18 Jan 2024Direktør
Produktionsenheder
1Tønnes & Ulstrup Holding ApS
P-nr. 1030047164
Karetmagervej 23, st., 7100 Vejle
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 40.241 DKK | 8.844 DKK | Afregnende selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Tønnes & Ulstrup Holding ApS (CVR 44597594)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Relaterede virksomheder
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.