Møllevej 4 Randers ApS
CVR 44 66 21 24 · Randers NV · Rådgivende ingeniøraktiviteter inden for byggeri og anlægsarbejder · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Møllevej 4 Randers ApS har CVR-nummer 44662124. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Rådgivende ingeniøraktiviteter inden for byggeri og anlægsarbejder (branchekode 711210). Adresse: Møllevej 4, 8920 Randers NV. Stiftet: 26. februar 2024. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste 63.914 kr., årets resultat 44.180 kr., egenkapital 48.048 kr., aktiver i alt 51.149 kr. Soliditetsgraden på 93,9 % er højere end hos 90 % af de 2.125 virksomheder i branchen «Rådgivende ingeniøraktiviteter inden for byggeri og anlægsarbejder», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 44.180 kr. er lavere end hos 58 % af de 2.125 virksomheder i branchen «Rådgivende ingeniøraktiviteter inden for byggeri og anlægsarbejder», der har offentliggjort regnskab. Bruttofortjenesten steg 172 % fra regnskabsår 2025 til 2025. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Møllevej 4 Randers ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Rådgivende ingeniøraktiviteter inden for byggeri og anlægsarbejder (711210)
- Adresse
- Møllevej 4, 8920 Randers NV
- Kommune
- RANDERS
- Stiftet
- 26 Feb 2024
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- teknisk rådgivning og bistand indenfor elektricitets- og ingeniørbranchen, syns- og skønsforretninger
- Tegningsregel
- Virksomheden tegnes af en direktør alene.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2024-02-26
- Momsnr. (EU VIES)
- DK44662124 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Møllevej 4, 8920 Randers NV
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
31,4%
▼ 60,5 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
2,96
▼ 13,5
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
66,2%
▼ 27,7 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-58,6%
▼ 58,6 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
2125 virksomheder i «Rådgivende ingeniøraktiviteter inden for byggeri og anlægsarbejder»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2025 | 2024 |
|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — |
| Bruttoresultat | 63.914 | 23.469 | 26.686 |
| Resultat før skat | 44.180 | 23.469 | 26.686 |
| Årets resultat | 44.180 | 18.306 | 20.816 |
| Egenkapital | 48.048 | 58.306 | 60.815 |
| Aktiver i alt | 51.149 | 88.047 | 66.686 |
| Omsætningsaktiver | 51.149 | 88.047 | 66.686 |
| Kortfristet gæld | 3.101 | 29.741 | 5.871 |
| Gæld i alt | 3.101 | 29.741 | 5.871 |
| Soliditetsgrad | 93.9% | 66.2% | 91.2% |
| Ansatte (gns.) | — | — | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Claus Thomsen Siden 26 Feb 2024100% Ejer
Ledelse
1-
Claus Thomsen Siden 26 Feb 2024Direktør
Produktionsenheder
1Møllevej 4 Randers ApS
P-nr. 1030131734
Møllevej 4, 8920 Randers NV
Rådgivende ingeniøraktiviteter inden for byggeri og anlægsarbejder (711210)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 5.870 DKK | 1.276 DKK | Afregnende selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Møllevej 4 Randers ApS (CVR 44662124)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver elektricitets, skønsforretninger, syns.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.