Hyldal ApS
CVR 44 69 27 59 · Aars · Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Hyldal ApS har CVR-nummer 44692759. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter (branchekode 433200). Adresse: Oustrupvej 68, 9600 Aars. Stiftet: 10. marts 2024. Status: aktiv. Antal ansatte: 2. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste 1.813.326 kr., årets resultat 551.209 kr., egenkapital 817.029 kr., aktiver i alt 1.533.361 kr. Soliditetsgraden på 53,3 % er højere end hos 69 % af de 6.597 virksomheder i branchen «Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 551.209 kr. er højere end hos 86 % af de 6.597 virksomheder i branchen «Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Hyldal ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter (433200)
- Adresse
- Oustrupvej 68, 9600 Aars
- Kommune
- VESTHIMMERLANDS
- Antal ansatte
- 2
- HyldalApS@outlook.dk
- Stiftet
- 10 Mar 2024
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- tømrer- og snedkervirksomhed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af den samlede direktion.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2024-03-10
- Momsnr. (EU VIES)
- DK44692759 ✓ Valideret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Oustrupvej 68, 9600 Aars
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
67,5%
▼ 23,9 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
2,19
▲ 0,1
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
53,3%
▲ 3,1 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
29,4%
▲ 29,4 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
6597 virksomheder i «Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Omsætning | — | — |
| Bruttoresultat | 1.813.326 | 1.221.024 |
| Resultat før skat | 707.206 | 545.980 |
| Årets resultat | 551.209 | 425.820 |
| Egenkapital | 817.029 | 465.820 |
| Aktiver i alt | 1.533.361 | 928.481 |
| Omsætningsaktiver | 1.306.643 | 818.206 |
| Kortfristet gæld | 597.021 | 388.190 |
| Gæld i alt | 643.433 | 458.881 |
| Soliditetsgrad | 53.3% | 50.2% |
| Ansatte (gns.) | 2 | 2 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
2-
Anders Hyldal Nielsen Holding ApS Siden 10 Mar 202450% Ejer
-
Jakob Hyldal Nielsen Holding ApS Siden 10 Mar 202450% Ejer
Ledelse
2-
Anders Hyldal Nielsen Siden 10 Mar 2024Direktør
-
Jakob Hyldal Nielsen Siden 10 Mar 2024Direktør
Produktionsenheder
1Hyldal ApS
P-nr. 1030174115
Oustrupvej 68, 9600 Aars
Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter (433200)
👥 2 ansatte
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 529.037 DKK | 116.380 DKK | Afregnende selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Hyldal ApS (CVR 44692759)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver snedkervirksomhed.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.