Harmundal Invest ApS
CVR 44 78 84 38 · Hvidovre · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Harmundal Invest ApS har CVR-nummer 44788438. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Konstabelgade 11C, st., 2650 Hvidovre. Stiftet: 24. april 2024. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -21.890 kr., årets resultat 43.126 kr., egenkapital 1.279.718 kr., aktiver i alt 1.546.501 kr. Soliditetsgraden på 82,7 % er lavere end hos 57 % af de 112.779 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 43.126 kr. er højere end hos 50 % af de 112.779 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Harmundal Invest ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Konstabelgade 11C, st., 2650 Hvidovre
- Kommune
- HVIDOVRE
- Stiftet
- 24 Apr 2024
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- eje aktier og anparter i andre selskaber, og eventuelt bistå disse selskaber økonomisk, investerer i værdipapirer og hvad der i øvrigt efter direktionens vurdering skønnes hensigtsmæssigt
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af én direktør.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2024-12-18
- Momsnr. (EU VIES)
- DK44788438 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 1 uge siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Konstabelgade 11C, st., 2650 Hvidovre
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
3,4%
▼ 21,4 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
0,03
▼ 1,4
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
82,7%
▼ 3,0 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-87,2%
▼ 87,2 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112779 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Omsætning | — | — |
| Bruttoresultat | -21.890 | 556.595 |
| Resultat før skat | 79.233 | 432.130 |
| Årets resultat | 43.126 | 336.826 |
| Egenkapital | 1.279.718 | 1.356.592 |
| Aktiver i alt | 1.546.501 | 1.583.467 |
| Omsætningsaktiver | 7.927 | 333.467 |
| Kortfristet gæld | 266.783 | 226.875 |
| Gæld i alt | 266.783 | 226.875 |
| Soliditetsgrad | 82.7% | 85.7% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 1 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Jacob Harmundal Petersen Siden 24 Apr 2024100% Ejer
Ledelse
1-
Jacob Harmundal Petersen Siden 24 Apr 2024Direktør
Produktionsenheder
1Harmundal Invest ApS
P-nr. 1030301303
Konstabelgade 11C, st., 2650 Hvidovre
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 1.023.212 DKK | 225.104 DKK | Afregnende selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Harmundal Invest ApS (CVR 44788438)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver hensigtsmæssigt, bistå, investerer.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.