JMNC Produktion ApS
CVR 44 81 81 91 · Sønderborg · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
JMNC Produktion ApS har CVR-nummer 44818191. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Østager 2, 6400 Sønderborg. Stiftet: 7. maj 2024. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -82.846 kr., årets resultat 4.213.712 kr., egenkapital 150.329.777 kr., aktiver i alt 155.649.809 kr. Soliditetsgraden på 96,6 % er højere end hos 64 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 4.213.712 kr. er højere end hos 94 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som JMNC Produktion ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Østager 2, 6400 Sønderborg
- Kommune
- SØNDERBORG
- Stiftet
- 7 May 2024
- Selskabskapital
- 51.000 DKK
- Formål
- virke som holdingselskab, at foretage investering og formuepleje
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør eller af den samlede direktion.
- Revision
- Nej
- Seneste vedtægt
- 2026-05-28
- Momsnr. (EU VIES)
- DK44818191 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Østager 2, 6400 Sønderborg
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
2,8%
▲ 11,1 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
1,83
▼ 0,7
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
96,6%
▼ 1,2 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
134,9%
▲ 134,9 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Omsætning | — | — |
| Bruttoresultat | -82.846 | -246.699 |
| Resultat før skat | 4.229.603 | -12.082.591 |
| Årets resultat | 4.213.712 | -12.070.307 |
| Egenkapital | 150.329.777 | 146.116.065 |
| Aktiver i alt | 155.649.809 | 149.452.414 |
| Omsætningsaktiver | 9.723.552 | 8.423.155 |
| Kortfristet gæld | 5.320.032 | 3.336.349 |
| Gæld i alt | 5.320.032 | 3.336.349 |
| Soliditetsgrad | 96.6% | 97.8% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 0 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Jørgen Marcus Nøhr Clausen Siden 7 May 2024100% Ejer
Ledelse
1-
Tomas Dahl Mikkelsen Siden 7 May 2024Direktør
Produktionsenheder
1JMNC Produktion ApS
P-nr. 1030339793
Østager 2, 6400 Sønderborg
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | -4.242.652 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: JMNC Produktion ApS (CVR 44818191)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteter- Gribskov Erhverv og Turisme FMBA Gilleleje
- A.P. MØLLER OG HUSTRU CHASTINE MC-KINNEY MØLLERS FOND TIL ALMENE FORMAAL København K
- Veteranfonden Charlottenlund
- Jan Dahl Invest ApS Frederiksværk
- Requisite Ventures ApS København Ø
- IA VNI Invest ApS Hvidovre
- Sebastian Johansen Holding ApS Ballerup
- NA VNI Invest ApS Hvidovre
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver virke, formuepleje, foretage.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.