Invernizzi & Co. Holding ApS
CVR 44 94 11 04 · Struer · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Invernizzi & Co. Holding ApS har CVR-nummer 44941104. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Oddesundvej 19, 7600 Struer. Stiftet: 19. juni 2024. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -2.786 kr., årets resultat 105.877 kr., egenkapital 589.104 kr., aktiver i alt 610.053 kr. Soliditetsgraden på 96,6 % er højere end hos 64 % af de 112.779 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 105.877 kr. er højere end hos 57 % af de 112.779 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Invernizzi & Co. Holding ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Oddesundvej 19, 7600 Struer
- Kommune
- STRUER
- Telefon
- 25412639
- pk@pconsultor.dk
- Stiftet
- 19 Jun 2024
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- investering i og besiddelse af kapitalandele samt hermed forbundet virksomhed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2024-06-19
- Momsnr. (EU VIES)
- DK44941104 Ikke momsregistreret
- LEI (GLEIF)
- 984500A03C93004FB993
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Oddesundvej 19, 7600 Struer
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
18,0%
▼ 48,1 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
4,59
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
96,6%
▲ 36,4 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-73,5%
▼ 73,5 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112779 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Omsætning | — | — |
| Bruttoresultat | -2.786 | 0 |
| Resultat før skat | 105.877 | 400.000 |
| Årets resultat | 105.877 | 400.000 |
| Egenkapital | 589.104 | 605.227 |
| Aktiver i alt | 610.053 | 1.005.227 |
| Omsætningsaktiver | 96.121 | — |
| Kortfristet gæld | 20.949 | 400.000 |
| Gæld i alt | 20.949 | 400.000 |
| Soliditetsgrad | 96.6% | 60.2% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 0 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
2-
Pierre Klausen Invernizzi Siden 30 Jun 202450% Ejer
-
Stina Lykke Vendelboe Invernizzi Siden 30 Jun 202450% Ejer
Ledelse
1-
Pierre Klausen Invernizzi Siden 19 Jun 2024Direktør
Produktionsenheder
1Invernizzi & Co. Holding ApS
P-nr. 1030496740
Skodsborgvej 123, 2840 Holte Søllerød
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 241.387 DKK | 52.643 DKK | Afregnende selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Invernizzi & Co. Holding ApS (CVR 44941104)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver besiddelse.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.