Pierre van Sabben Holding ApS
CVR 45 36 30 82 · Aarhus C · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Pierre van Sabben Holding ApS har CVR-nummer 45363082. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Falstersgade 31B, 1. tv, 8000 Aarhus C. Stiftet: 18. december 2024. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -27.087 kr., årets resultat 109.525 kr., egenkapital 348.651 kr., aktiver i alt 527.401 kr. Soliditetsgraden på 66,1 % er lavere end hos 68 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 109.525 kr. er højere end hos 57 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Pierre van Sabben Holding ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Falstersgade 31B, 1. tv, 8000 Aarhus C
- Kommune
- AARHUS
- Stiftet
- 18 Dec 2024
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- besiddelse af kapitalandele og herigennem fungerer som holdingvirksomhed samt anden dermed beslægtet investerings- og finansieringsvirksomhed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af den samlede direktion.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2024-12-18
- Momsnr. (EU VIES)
- DK45363082 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Falstersgade 31B, 1. tv, 8000 Aarhus C
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
31,4%
▲ 31,7 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
0,27
▼ 1,8
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
66,1%
▼ 23,8 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
14.860,8%
▲ 14.860,8 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Omsætning | — | — |
| Bruttoresultat | -27.087 | -5.852 |
| Resultat før skat | 109.525 | -742 |
| Årets resultat | 109.525 | -742 |
| Egenkapital | 348.651 | 239.126 |
| Aktiver i alt | 527.401 | 265.852 |
| Omsætningsaktiver | 47.852 | 56.307 |
| Kortfristet gæld | 178.750 | 26.726 |
| Gæld i alt | 178.750 | 26.726 |
| Soliditetsgrad | 66.1% | 89.9% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 1 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Pierre Flemming Jan van Sabben Siden 18 Dec 2024100% Ejer
Ledelse
1-
Pierre Flemming Jan van Sabben Siden 18 Dec 2024Direktør
Produktionsenheder
1Pierre van Sabben Holding ApS
P-nr. 1031030087
Falstersgade 31B, 1. tv, 8000 Aarhus C
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | -5.852 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Pierre van Sabben Holding ApS (CVR 45363082)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver herigennem, fungerer, finansieringsvirksomhed.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.