CLUB COLLECTION ApS
CVR 66 29 84 18 · København Ø · Engroshandel med beklædning · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
CLUB COLLECTION ApS har CVR-nummer 66298418. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Engroshandel med beklædning (branchekode 464210). Adresse: Dampfærgevej 10, 2100 København Ø. Stiftet: 23. september 1980. Status: aktiv. Antal ansatte: 12. Seneste årsrapport (1. juli 2025 – 30. juni 2026): bruttofortjeneste 5.884.859 kr., årets resultat 1.185.901 kr., egenkapital 7.104.631 kr., aktiver i alt 8.861.898 kr. Soliditetsgraden på 80,2 % er højere end hos 84 % af de 745 virksomheder i branchen «Engroshandel med beklædning», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 1.185.901 kr. er højere end hos 81 % af de 745 virksomheder i branchen «Engroshandel med beklædning», der har offentliggjort regnskab. Bruttofortjenesten steg 23 % fra regnskabsår 2025 til 2026. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som CLUB COLLECTION ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Engroshandel med beklædning (464210)
- Adresse
- Dampfærgevej 10, 2100 København Ø
- Kommune
- KØBENHAVN
- Antal ansatte
-
12
1997 2018
- Telefon
- 35266555
- ckw@clubcollection.com
- Hjemmeside
- https://www.clubcollection.com
- Stiftet
- 23 Sep 1980
- Selskabskapital
- 500.000 DKK
- Formål
- handel, industri og designvirksomhed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør.
- Revision
- Nej
- Seneste vedtægt
- 2003-03-26
- Momsnr. (EU VIES)
- DK66298418 ✓ Valideret
- LEI (GLEIF)
- 8945002X5H6L7WCLTD70
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Dampfærgevej 10, 2100 København Ø
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Websites
- Hjemmeside fra CVR: www.clubcollection.com Hjemmeside https://clubcollection.com/
- https://dk.pinterest.com/ccclubcollection/ Sociale medier
- https://www.facebook.com/ClubCollection Sociale medier
- https://www.instagram.com/clubcollection/ Sociale medier
Fundet automatisk. Sider markeret oplyst til CVR er virksomhedens egen registrerede adresse, hvor virksomhedens navn optræder på siden; øvrige er bekræftet ved, at CVR-nummeret optræder på siden (17. Oct 2026) . Ret eller fjern oplysninger.
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
16,7%
▲ 10,7 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
6,20
▲ 3,9
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
80,2%
▲ 22,8 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
220,0%
▲ 220,0 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
745 virksomheder i «Engroshandel med beklædning»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2026 | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 5.884.859 | 4.788.718 | 4.110.292 | 4.521.300 | 4.484.847 |
| Resultat før skat | 1.526.337 | 480.615 | 662.945 | 1.110.060 | 1.281.355 |
| Årets resultat | 1.185.901 | 370.555 | 510.975 | 864.128 | 998.868 |
| Egenkapital | 7.104.631 | 6.188.730 | 6.062.175 | 5.786.800 | 5.151.472 |
| Aktiver i alt | 8.861.898 | 10.783.723 | 9.328.457 | 7.895.154 | 8.652.609 |
| Omsætningsaktiver | 8.566.470 | 10.457.190 | 8.964.994 | — | — |
| Kortfristet gæld | 1.382.396 | 4.452.164 | 3.082.109 | 1.833.711 | 3.196.612 |
| Gæld i alt | 1.723.374 | 4.560.558 | 3.233.513 | 2.076.151 | 3.472.426 |
| Soliditetsgrad | 80.2% | 57.4% | 65% | 73.3% | 59.5% |
| Ansatte (gns.) | 10 | 9 | 7 | 7 | 7 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
2-
RKAAE ApS Siden 26 Dec 200350% Ejer
-
CLUB INVEST ApS Siden 26 Dec 200350% Ejer
Ledelse
2-
Claus Kaae Wagner Siden 8 Jun 1995Direktør
-
Ralf Kaae Siden 23 Sep 1980Direktør
Produktionsenheder
1CLUB COLLECTION ApS
P-nr. 1007266878
Dampfærgevej 10, 2100 København Ø
Engroshandel med beklædning (464210)
👥 11 ansatte
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 688.269 DKK | 151.404 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | 1.102.037 DKK | 242.440 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | 1.253.765 DKK | 275.814 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | 1.929.950 DKK | 424.578 DKK | Enkeltstående selskab |
| 2020 | 732.434 DKK | 161.128 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: CLUB COLLECTION ApS (CVR 66298418)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver designvirksomhed, beklædning, industri.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.