FLEMMING MUNK ApS
CVR 75 92 92 18 · Mariager · Installation af vvs-, varme- og klimaanlæg · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
FLEMMING MUNK ApS har CVR-nummer 75929218. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Installation af vvs-, varme- og klimaanlæg (branchekode 432200). Adresse: Industrivej 10, 9550 Mariager. Stiftet: 20. juni 1984. Status: aktiv. Seneste årsrapport (1. juli 2025 – 30. juni 2026): bruttofortjeneste 55.533 kr., årets resultat 659.855 kr., egenkapital 5.459.627 kr., aktiver i alt 6.355.598 kr. Soliditetsgraden på 85,9 % er højere end hos 94 % af de 2.183 virksomheder i branchen «Installation af vvs-, varme- og klimaanlæg», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 659.855 kr. er højere end hos 79 % af de 2.183 virksomheder i branchen «Installation af vvs-, varme- og klimaanlæg», der har offentliggjort regnskab. Bruttofortjenesten steg 46 % fra regnskabsår 2025 til 2026. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som FLEMMING MUNK ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Installation af vvs-, varme- og klimaanlæg (432200)
- Adresse
- Industrivej 10, 9550 Mariager
- Kommune
- MARIAGERFJORD
- Telefon
- 98583888
- Stiftet
- 20 Jun 1984
- Selskabskapital
- 300.000 DKK
- Formål
- handel, udlejning og investeringsvirksomhed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør alene
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2016-01-09
- Momsnr. (EU VIES)
- DK75929218 ✓ Valideret
- LEI (GLEIF)
- 549300NG8P3XFESY5R18
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Industrivej 10, 9550 Mariager
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
12,1%
▲ 17,1 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
0,51
▼ 0,2
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
85,9%
▲ 0,3 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
366,5%
▲ 366,5 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
2183 virksomheder i «Installation af vvs-, varme- og klimaanlæg»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2026 | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 55.533 | 37.914 | 122.467 | 147.130 | 142.780 |
| Resultat før skat | 614.367 | -247.631 | 978.493 | 829.033 | -548.663 |
| Årets resultat | 659.855 | -247.631 | 748.197 | 702.919 | -548.663 |
| Egenkapital | 5.459.627 | 4.934.772 | 5.304.403 | 4.674.005 | 4.085.486 |
| Aktiver i alt | 6.355.598 | 5.766.552 | 6.359.927 | 5.850.919 | 5.754.454 |
| Omsætningsaktiver | 460.244 | 605.059 | 542.490 | 1.126.576 | 1.277.576 |
| Kortfristet gæld | 895.971 | 831.780 | 1.055.524 | 1.143.689 | 1.530.659 |
| Gæld i alt | 895.971 | 831.780 | 1.055.524 | 1.176.914 | 1.668.968 |
| Soliditetsgrad | 85.9% | 85.6% | 83.4% | 79.9% | 71% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 0 | — | — | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Flemming Munk Nielsen Siden 20 Jun 1984100% Ejer
Ledelse
1-
Flemming Munk Nielsen Siden 20 Jun 1984Direktør
Produktionsenheder
1FLEMMING MUNK ApS
P-nr. 1010994930
Industrivej 10, 9550 Mariager
Installation af vvs-, varme- og klimaanlæg (432200)
👥 1 ansatte
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 551.730 DKK | 121.374 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | 0 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -463.623 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | 0 DKK | 0 DKK | Administrationsselskab |
| 2020 | -49.057 DKK | 0 DKK | Administrationsselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: FLEMMING MUNK ApS (CVR 75929218)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver varme, vvs, klimaanlæg.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.