Niels Juncker Holding ApS
CVR 77 51 41 12 · Vejle · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Niels Juncker Holding ApS har CVR-nummer 77514112. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Ørstedsgade 13, st., 7100 Vejle. Stiftet: 15. marts 1985. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -60.110 kr., årets resultat -810.561 kr., egenkapital 7.086.103 kr., aktiver i alt 9.860.396 kr. Soliditetsgraden på 71,9 % er lavere end hos 65 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -810.561 kr. er lavere end hos 95 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Niels Juncker Holding ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Ørstedsgade 13, st., 7100 Vejle
- Kommune
- VEJLE
- nj@boligview.dk
- Stiftet
- 15 Mar 1985
- Selskabskapital
- 200.000 DKK
- Formål
- udøve handel og anlægsinvesteringer samt øvrigt
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af den samlede direktion.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2019-09-17
- Binavne
- Butik 24/7 ApS
- Momsnr. (EU VIES)
- DK77514112 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Ørstedsgade 13, st., 7100 Vejle
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
-11,4%
▼ 9,3 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
1,39
▼ 1,9
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
71,9%
▼ 1,2 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-391,1%
▼ 391,1 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -60.110 | -26.716 | -18.234 | -48.071 | -37.052 |
| Resultat før skat | -810.561 | -168.525 | 143.914 | -2.225.655 | -308.743 |
| Årets resultat | -810.561 | -165.040 | 143.914 | -2.225.655 | -211.593 |
| Egenkapital | 7.086.103 | 7.896.664 | 10.311.704 | 10.167.790 | 12.393.445 |
| Aktiver i alt | 9.860.396 | 10.799.620 | 11.875.055 | 24.916.360 | 29.360.368 |
| Omsætningsaktiver | 145.065 | 9.454.351 | 10.352.615 | 10.321.688 | 13.487.169 |
| Kortfristet gæld | 104.436 | 2.902.956 | 1.563.351 | 14.748.570 | 16.966.923 |
| Gæld i alt | 2.774.293 | 2.902.956 | 1.563.351 | 14.748.570 | 16.966.923 |
| Soliditetsgrad | 71.9% | 73.1% | 86.8% | 40.8% | 42.2% |
| Ansatte (gns.) | 0 | — | — | — | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Niels Juncker Siden 26 Nov 2015100% Ejer
Ledelse
1-
Niels Juncker Siden 1 Jul 2015Adm. dir.
Produktionsenheder
1Niels Juncker Holding ApS
P-nr. 1007771017
Ørstedsgade 13, st., 7100 Vejle
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 0 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | -283.002 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -608.471 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | 3.314.901 DKK | 729.278 DKK | Administrationsselskab |
| 2020 | -252.940 DKK | 0 DKK | Administrationsselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Niels Juncker Holding ApS (CVR 77514112)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver anlægsinvesteringer.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.