ABN SOFT, KIRKE-HYLLINGE ApS
CVR 84 76 10 28 · Kirke Hyllinge · Reparation og vedligeholdelse af motorkøretøjer i.a.n. · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
ABN SOFT, KIRKE-HYLLINGE ApS har CVR-nummer 84761028. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Reparation og vedligeholdelse af motorkøretøjer i.a.n. (branchekode 953190). Adresse: Vintapperbuen 1A, 4070 Kirke Hyllinge. Stiftet: 27. oktober 1978. Status: aktiv. Antal ansatte: 3. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste 1.049.779 kr., årets resultat 134.122 kr., egenkapital 1.045.807 kr., aktiver i alt 11.537.861 kr. Soliditetsgraden på 9,1 % er lavere end hos 80 % af de 1.939 virksomheder i branchen «Reparation og vedligeholdelse af motorkøretøjer i.a.n.», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 134.122 kr. er højere end hos 54 % af de 1.939 virksomheder i branchen «Reparation og vedligeholdelse af motorkøretøjer i.a.n.», der har offentliggjort regnskab. Bruttofortjenesten steg 15 % fra regnskabsår 2024 til 2025. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som ABN SOFT, KIRKE-HYLLINGE ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Reparation og vedligeholdelse af motorkøretøjer i.a.n. (953190)
- Adresse
- Vintapperbuen 1A, 4070 Kirke Hyllinge
- Kommune
- LEJRE
- Antal ansatte
- 3
- Telefon
- 46404111
- onkh@mail.dk
- Stiftet
- 27 Oct 1978
- Selskabskapital
- 125.000 DKK
- Formål
- ejendomsudlejning, finansiering og EDB-virksomhed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør.
- Revision
- Nej
- Seneste vedtægt
- 2004-12-14
- Momsnr. (EU VIES)
- DK84761028 ✓ Valideret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Vintapperbuen 1A, 4070 Kirke Hyllinge
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
12,8%
▲ 23,2 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
0,74
▲ 0,5
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
9,1%
▲ 1,2 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
241,1%
▲ 241,1 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
1939 virksomheder i «Reparation og vedligeholdelse af motorkøretøjer i.a.n.»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 1.049.779 | 909.379 | 830.260 | 509.730 | 555.653 |
| Resultat før skat | 171.874 | -64.867 | 19.689 | -589.604 | 40.414 |
| Årets resultat | 134.122 | -95.029 | 15.399 | -575.185 | 31.517 |
| Egenkapital | 1.045.807 | 911.685 | 1.006.714 | 991.315 | 1.566.500 |
| Aktiver i alt | 11.537.861 | 11.501.463 | 11.875.776 | 12.222.985 | 8.938.518 |
| Omsætningsaktiver | 543.431 | 160.860 | 120.382 | 138.746 | 514.756 |
| Kortfristet gæld | 729.892 | 803.074 | 882.293 | 7.888.581 | 5.673.449 |
| Gæld i alt | 10.492.054 | 10.589.778 | 10.869.062 | 11.231.670 | 7.357.599 |
| Soliditetsgrad | 9.1% | 7.9% | 8.5% | 8.1% | 17.5% |
| Ansatte (gns.) | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
2-
Ole Martin Nielsen Siden 1 Jan 201350% Ejer
-
Anders Sivebæk Nielsen Siden 1 Jan 201350% Ejer
Ledelse
1-
Ole Martin Nielsen Siden 27 Oct 1978Direktør
Produktionsenheder
1ABN SOFT, KIRKE-HYLLINGE ApS
P-nr. 1002703196
Vintapperbuen 1A, 4070 Kirke Hyllinge
Reparation og vedligeholdelse af motorkøretøjer i.a.n. (953190)
👥 3 ansatte
Miljøregulering
1 lokation(er)F24 Vask
Vintapperbuen 1A, 4070 Kirke Hyllinge
Autoværksted
Autoværksteder er anlæg og aktiviteter for service, reparation, vask og overfladebehandling og autolakering af motorkøretøjer, der er omfattet af bekendtgørelse om miljøkrav i forbindelse med etablering og drift af autoværksteder m.v.
Tilsyn: Lejre Kommune
Kilde: Miljøstyrelsens Digitale MiljøAdministration (dma.mst.dk).
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 137.131 DKK | 30.162 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | 19.592 DKK | 4.290 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -20.066 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | 0 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
| 2020 | 0 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: ABN SOFT, KIRKE-HYLLINGE ApS (CVR 84761028)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver edb, ejendomsudlejning, finansiering.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.