ANDERGREN TØMRER- OG SNEDKERFIRMA ApS
CVR 28 50 02 54 · Vejle · Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
ANDERGREN TØMRER- OG SNEDKERFIRMA ApS har CVR-nummer 28500254. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter (branchekode 433200). Adresse: Fisken 18, 7100 Vejle. Stiftet: 3. marts 2005. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste 828.032 kr., årets resultat 507.202 kr., egenkapital 1.430.902 kr., aktiver i alt 1.970.158 kr. Soliditetsgraden på 72,6 % er højere end hos 87 % af de 6.597 virksomheder i branchen «Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 507.202 kr. er højere end hos 85 % af de 6.597 virksomheder i branchen «Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter», der har offentliggjort regnskab. Bruttofortjenesten steg 743 % fra regnskabsår 2024 til 2025. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som ANDERGREN TØMRER- OG SNEDKERFIRMA ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter (433200)
- Adresse
- Fisken 18, 7100 Vejle
- Kommune
- VEJLE
- Telefon
- 28917198
- Stiftet
- 3 Mar 2005
- Selskabskapital
- 125.000 DKK
- Formål
- tømrer- og snedkerfirma
- Tegningsregel
- Virksomheden tegnes af direktøren.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2019-02-10
- Momsnr. (EU VIES)
- DK28500254 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Fisken 18, 7100 Vejle
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
35,4%
▲ 29,1 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
2,62
▲ 0,7
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
72,6%
▼ 5,5 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
528,7%
▲ 528,7 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
6597 virksomheder i «Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 828.032 | 98.203 | 13.254 | 53.359 | 9.144 |
| Resultat før skat | 650.312 | 103.429 | 18.444 | 58.236 | 14.949 |
| Årets resultat | 507.202 | 80.674 | 15.528 | 46.895 | 14.949 |
| Egenkapital | 1.430.902 | 1.271.499 | 265.824 | 250.296 | 203.400 |
| Aktiver i alt | 1.970.158 | 1.628.509 | 376.198 | 351.938 | 238.400 |
| Omsætningsaktiver | 1.415.158 | 702.137 | 376.198 | 351.938 | 238.400 |
| Kortfristet gæld | 539.256 | 357.010 | 110.374 | 101.642 | 35.000 |
| Gæld i alt | 539.256 | 357.010 | 110.374 | 101.642 | 35.000 |
| Soliditetsgrad | 72.6% | 78.1% | 70.7% | 71.1% | 85.3% |
| Ansatte (gns.) | 0 | — | — | — | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
TSAN Holding ApS Siden 30 Dec 2017100% Ejer
Ledelse
1-
Tim Sebastian Andergren Nielsen Siden 1 Jan 2007Adm. dir.
Produktionsenheder
1ANDERGREN TØMRER- OG SNEDKERFIRMA ApS
P-nr. 1011177863
Fisken 18, 7100 Vejle
Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter (433200)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
| 2023 | — | — | Datterselskab |
| 2022 | — | — | Datterselskab |
| 2021 | — | — | Datterselskab |
| 2020 | 0 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: TSAN Holding ApS (CVR 39199270)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver snedkerfirma.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.