ANI Invest ApS
CVR 40 21 62 86 · Højbjerg · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
ANI Invest ApS har CVR-nummer 40216286. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Bushøjvej 202, 8270 Højbjerg. Stiftet: 30. januar 2019. Status: aktiv. Seneste årsrapport (1. oktober 2024 – 30. september 2025): bruttofortjeneste -20.245 kr., årets resultat 515.125 kr., egenkapital 2.225.397 kr., aktiver i alt 2.783.971 kr. Soliditetsgraden på 79,9 % er lavere end hos 59 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 515.125 kr. er højere end hos 74 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som ANI Invest ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Bushøjvej 202, 8270 Højbjerg
- Kommune
- AARHUS
- Stiftet
- 30 Jan 2019
- Selskabskapital
- 981.894 DKK
- Formål
- eje kapitalandele i andre selskaber samt foretage formueanbringelser, herunder investering i i fast ejendom
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2019-03-11
- Momsnr. (EU VIES)
- DK40216286 Ikke momsregistreret
- LEI (GLEIF)
- 984500N3DD9OE3EB1F77
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Bushøjvej 202, 8270 Højbjerg
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
23,1%
▼ 13,3 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
4,98
▼ 0,2
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
79,9%
▼ 0,8 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-17,3%
▼ 17,3 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -20.245 | -22.836 | -7.562 | -47.847 | 89.371 |
| Resultat før skat | 666.925 | 799.846 | 519.141 | -314.919 | 656.241 |
| Årets resultat | 515.125 | 623.133 | 386.321 | -245.637 | 511.877 |
| Egenkapital | 2.225.397 | 1.710.271 | 1.087.138 | 700.817 | 946.454 |
| Aktiver i alt | 2.783.971 | 2.118.445 | 1.320.592 | 1.033.975 | 1.280.347 |
| Omsætningsaktiver | 2.783.971 | 2.118.445 | 1.320.592 | 1.033.975 | 1.280.347 |
| Kortfristet gæld | 558.574 | 408.174 | 233.454 | 333.158 | 333.893 |
| Gæld i alt | 558.574 | 408.174 | 233.454 | 333.158 | 333.893 |
| Soliditetsgrad | 79.9% | 80.7% | 82.3% | 67.8% | 73.9% |
| Ansatte (gns.) | 1 | — | — | — | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Anders Steen Nielsen Siden 30 Jan 2019100% Ejer
Ledelse
1-
Anders Steen Nielsen Siden 30 Jan 2019Direktør
Produktionsenheder
1ANI Invest ApS
P-nr. 1024357704
Bushøjvej 202, 8270 Højbjerg
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 803.239 DKK | 176.704 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | 243.355 DKK | 52.636 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -314.919 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | 656.241 DKK | 144.364 DKK | Enkeltstående selskab |
| 2020 | 0 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: ANI Invest ApS (CVR 40216286)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver formueanbringelser, foretage.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.