Arden Mureren ApS
CVR 42 32 24 66 · Arden · Murerarbejde · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Arden Mureren ApS har CVR-nummer 42322466. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Murerarbejde (branchekode 439100). Adresse: Højmarken 80, 9510 Arden. Stiftet: 20. april 2021. Status: aktiv. Antal ansatte: 1. Seneste årsrapport (1. oktober 2024 – 30. september 2025): bruttofortjeneste 555.919 kr., årets resultat 5.937 kr., egenkapital 89.339 kr., aktiver i alt 211.688 kr. Soliditetsgraden på 42,2 % er højere end hos 52 % af de 2.206 virksomheder i branchen «Murerarbejde», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 5.937 kr. er lavere end hos 65 % af de 2.206 virksomheder i branchen «Murerarbejde», der har offentliggjort regnskab. Bruttofortjenesten steg 31 % fra regnskabsår 2024 til 2025. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Arden Mureren ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Murerarbejde (439100)
- Adresse
- Højmarken 80, 9510 Arden
- Kommune
- MARIAGERFJORD
- Antal ansatte
- 1
- Telefon
- 40759792
- Stiftet
- 20 Apr 2021
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- murer- og byggevirksomhed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2021-04-20
- Momsnr. (EU VIES)
- DK42322466 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Højmarken 80, 9510 Arden
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
6,6%
▲ 30,9 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
1,71
▼ 0,4
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
42,2%
▼ 11,5 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
126,2%
▲ 126,2 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
2206 virksomheder i «Murerarbejde»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 555.919 | 424.243 | 590.204 | 785.270 |
| Resultat før skat | 8.537 | -28.088 | 18.302 | 108.624 |
| Årets resultat | 5.937 | -22.688 | 14.230 | 81.860 |
| Egenkapital | 89.339 | 93.402 | 126.090 | 121.860 |
| Aktiver i alt | 211.688 | 174.012 | 235.344 | 203.174 |
| Omsætningsaktiver | 209.060 | 167.084 | 224.116 | 187.646 |
| Kortfristet gæld | 122.349 | 80.610 | 101.782 | 77.914 |
| Gæld i alt | 122.349 | 80.610 | 106.754 | 77.914 |
| Soliditetsgrad | 42.2% | 53.7% | 53.6% | 60% |
| Ansatte (gns.) | 1 | 1 | 1 | 1 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Thomas Hougaard Holding ApS Siden 20 Apr 2021100% Ejer
Ledelse
1-
Thomas Hougaard Pedersen Siden 20 Apr 2021Direktør
Produktionsenheder
1Arden Mureren ApS
P-nr. 1027080592
Højmarken 80, 9510 Arden
Murerarbejde (439100)
👥 1 ansatte
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
| 2023 | — | — | Datterselskab |
| 2022 | 100.913 DKK | 22.198 DKK | Afregnende selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Thomas Hougaard Holding ApS (CVR 42303984)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver murer, byggevirksomhed, murerarbejde.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.