BY MALLING & JENSEN ApS
CVR 35 51 56 23 · Aarhus C · Skønhedspleje og anden skønhedsbehandling · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
BY MALLING & JENSEN ApS har CVR-nummer 35515623. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Skønhedspleje og anden skønhedsbehandling (branchekode 962200). Adresse: Havnegade 4, 1. tv, 8000 Aarhus C. Stiftet: 10. oktober 2013. Status: aktiv. Antal ansatte: 5. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste 3.250.246 kr., årets resultat 37.124 kr., egenkapital 1.117.349 kr., aktiver i alt 2.085.271 kr. Soliditetsgraden på 53,6 % er højere end hos 74 % af de 723 virksomheder i branchen «Skønhedspleje og anden skønhedsbehandling», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 37.124 kr. er højere end hos 67 % af de 723 virksomheder i branchen «Skønhedspleje og anden skønhedsbehandling», der har offentliggjort regnskab. Bruttofortjenesten faldt 11 % fra regnskabsår 2024 til 2025. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som BY MALLING & JENSEN ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Skønhedspleje og anden skønhedsbehandling (962200)
- Adresse
- Havnegade 4, 1. tv, 8000 Aarhus C
- Kommune
- AARHUS
- Antal ansatte
-
5
2014 2018
- Stiftet
- 10 Oct 2013
- Selskabskapital
- 80.000 DKK
- Formål
- udførelse af skønshedsbehandlinger baseret på dermatologiske fillers og botox
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør.
- Revision
- Nej
- Seneste vedtægt
- 2013-10-10
- Momsnr. (EU VIES)
- DK35515623 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Havnegade 4, 1. tv, 8000 Aarhus C
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
3,3%
▼ 32,4 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
2,04
▼ 0,7
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
53,6%
▼ 11,9 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-93,8%
▼ 93,8 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
723 virksomheder i «Skønhedspleje og anden skønhedsbehandling»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 3.250.246 | 3.663.453 | 3.587.317 | 3.459.487 | 2.819.467 |
| Resultat før skat | 52.456 | 771.071 | 293.157 | 454.668 | 729.233 |
| Årets resultat | 37.124 | 599.230 | 225.376 | 352.622 | 561.777 |
| Egenkapital | 1.117.349 | 1.680.225 | 1.460.995 | 1.835.619 | 1.982.997 |
| Aktiver i alt | 2.085.271 | 2.566.129 | 2.420.317 | 2.819.214 | 2.830.294 |
| Omsætningsaktiver | 1.972.594 | 2.414.438 | 2.335.293 | 2.665.424 | 2.592.372 |
| Kortfristet gæld | 967.922 | 885.904 | 959.322 | 909.529 | 769.650 |
| Gæld i alt | 967.922 | 885.904 | 959.322 | 978.595 | 837.297 |
| Soliditetsgrad | 53.6% | 65.5% | 60.4% | 65.1% | 70.1% |
| Ansatte (gns.) | 4 | 4 | 5 | 4 | 3 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
2-
Thomas Bo Jensen Siden 10 Oct 201350% Ejer
-
HOLM & MALLING HOLDING ApS Siden 10 Oct 201350% Ejer
Ledelse
1-
Karina Holm Malling Siden 10 Oct 2013Direktør
Produktionsenheder
1BY MALLING & JENSEN ApS
P-nr. 1018822004
Havnegade 4, 1. tv, 8000 Aarhus C
Skønhedspleje og anden skønhedsbehandling (962200)
👥 5 ansatte
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
| 2023 | — | — | Datterselskab |
| 2022 | — | — | Datterselskab |
| 2021 | — | — | Datterselskab |
| 2020 | — | — | Datterselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: HOLM & MALLING HOLDING ApS (CVR 35513027)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver skønshedsbehandlinger, dermatologiske, fillers.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.