Cameron Kruse Projects ApS
CVR 39 78 98 92 · Malling · Indspilning af lydoptagelser og udgivelse af musik · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Cameron Kruse Projects ApS har CVR-nummer 39789892. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Indspilning af lydoptagelser og udgivelse af musik (branchekode 592000). Adresse: Ajstrupvej 11, st., 8340 Malling. Stiftet: 3. august 2018. Status: aktiv. Antal ansatte: 2. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste 184.911 kr., årets resultat -16.080 kr., egenkapital 95.758 kr., aktiver i alt 202.068 kr. Soliditetsgraden på 47,4 % er lavere end hos 57 % af de 441 virksomheder i branchen «Indspilning af lydoptagelser og udgivelse af musik», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -16.080 kr. er lavere end hos 68 % af de 441 virksomheder i branchen «Indspilning af lydoptagelser og udgivelse af musik», der har offentliggjort regnskab. Bruttofortjenesten faldt 42 % fra regnskabsår 2024 til 2025. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Cameron Kruse Projects ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Indspilning af lydoptagelser og udgivelse af musik (592000)
- Adresse
- Ajstrupvej 11, st., 8340 Malling
- Kommune
- AARHUS
- Antal ansatte
- 2
- erich@krusevoice.com
- Stiftet
- 3 Aug 2018
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- speakervirksom samt kunstnervirksomhed samt anden hermed nært beslægtet virksomhed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af direktionen.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2021-10-12
- Sekundære brancher
- Litteratur- og musikkomposition (901100) Teater- og koncertproduktioner (902010)
- Momsnr. (EU VIES)
- DK39789892 ✓ Valideret
- E-faktura (Peppol)
- ✓ Kan modtage e-fakturaer
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Ajstrupvej 11, st., 8340 Malling
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
-16,8%
▼ 65,7 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
1,60
▼ 0,2
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
47,4%
▼ 12,1 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-129,4%
▼ 129,4 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
441 virksomheder i «Indspilning af lydoptagelser og udgivelse af musik»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 184.911 | 316.642 | 304.995 | 21.911 | 133.748 |
| Resultat før skat | -18.115 | 54.731 | 21.359 | -16.966 | 7.081 |
| Årets resultat | -16.080 | 54.680 | 14.441 | -13.737 | 4.685 |
| Egenkapital | 95.758 | 111.838 | 57.158 | 42.717 | 56.453 |
| Aktiver i alt | 202.068 | 187.811 | 146.681 | 124.319 | 103.404 |
| Omsætningsaktiver | 170.122 | 133.601 | 70.209 | 20.464 | 43.489 |
| Kortfristet gæld | 106.310 | 75.973 | 89.523 | 81.602 | 13.547 |
| Gæld i alt | 202.068 | 75.973 | 89.523 | 81.602 | 46.095 |
| Soliditetsgrad | 47.4% | 59.5% | 39% | 34.4% | 54.6% |
| Ansatte (gns.) | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Panta Rhei Holding ApS Siden 3 Aug 2018100% Ejer
Ledelse
1-
Erich Kruse Siden 3 Aug 2018Direktør
Produktionsenheder
1Cameron Kruse Projects ApS
P-nr. 1023871196
Ajstrupvej 11, st., 8340 Malling
Indspilning af lydoptagelser og udgivelse af musik (592000)
👥 2 ansatte
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
| 2023 | — | — | Datterselskab |
| 2022 | — | — | Datterselskab |
| 2021 | — | — | Datterselskab |
| 2020 | — | — | Datterselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Panta Rhei Holding ApS (CVR 39788667)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver speakervirksom, kunstnervirksomhed, nært.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.