CeCe Consulting Group ApS
CVR 43 26 29 47 · Hørsholm · Andre IT- og computerserviceaktiviteter · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
CeCe Consulting Group ApS har CVR-nummer 43262947. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Andre IT- og computerserviceaktiviteter (branchekode 629000). Adresse: Opnæsgård 11, 1. tv, 2970 Hørsholm. Stiftet: 16. maj 2022. Status: aktiv. Seneste årsrapport (1. juli 2024 – 30. juni 2025): bruttofortjeneste -40.530 kr., årets resultat -40.523 kr., egenkapital 51.108 kr., aktiver i alt 66.332 kr. Soliditetsgraden på 77,0 % er højere end hos 70 % af de 786 virksomheder i branchen «Andre IT- og computerserviceaktiviteter», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -40.523 kr. er lavere end hos 79 % af de 786 virksomheder i branchen «Andre IT- og computerserviceaktiviteter», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som CeCe Consulting Group ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Andre IT- og computerserviceaktiviteter (629000)
- Adresse
- Opnæsgård 11, 1. tv, 2970 Hørsholm
- Kommune
- HØRSHOLM
- Stiftet
- 16 May 2022
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- handel og rådgivning
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2022-05-16
- Sekundære brancher
- Engroshandel med parfumerivarer og kosmetik (464500) Grafisk design og visuel kommunikation (741200)
- Momsnr. (EU VIES)
- DK43262947 ✓ Valideret
- LEI (GLEIF)
- 8945004F7E4240QA2D85
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Opnæsgård 11, 1. tv, 2970 Hørsholm
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
-79,3%
▼ 133,3 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
4,36
▼ 2,6
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
77,0%
▼ 8,7 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-181,8%
▼ 181,8 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
786 virksomheder i «Andre IT- og computerserviceaktiviteter»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — |
| Bruttoresultat | -40.530 | 60.653 | 2.843 |
| Resultat før skat | -40.523 | 64.166 | 2.689 |
| Årets resultat | -40.523 | 49.514 | 2.117 |
| Egenkapital | 51.108 | 91.631 | 42.117 |
| Aktiver i alt | 66.332 | 106.924 | 42.697 |
| Omsætningsaktiver | 66.332 | 106.924 | 42.697 |
| Kortfristet gæld | 15.224 | 15.293 | 580 |
| Gæld i alt | 15.224 | 15.293 | 580 |
| Soliditetsgrad | 77% | 85.7% | 98.6% |
| Ansatte (gns.) | — | 0 | 0 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Aldrin Holding ApS Siden 16 May 2022100% Ejer
Ledelse
1-
Louise Marie Mellisa Kosach Klinder Siden 16 May 2022Direktør
Produktionsenheder
1CeCe Consulting Group ApS
P-nr. 1028253636
Opnæsgård 11, 1. tv, 2970 Hørsholm
Andre IT- og computerserviceaktiviteter (629000)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
| 2023 | — | — | Datterselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Aldrin Holding ApS (CVR 43261355)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver parfumerivarer, kosmetik, computerserviceaktiviteter.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.