Centaflow Holding A/S
CVR 40 09 16 53 · Søborg · Ikke-finansielle holdingselskaber · Aktieselskab · CVR-registret ↗
- Negativ egenkapital i seneste regnskab
Kort fortalt
Centaflow Holding A/S har CVR-nummer 40091653. Virksomhedsform: Aktieselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Generatorvej 41, 2860 Søborg. Stiftet: 14. december 2018. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -33.750 kr., årets resultat -1.012.889 kr., egenkapital -16.993.607 kr., aktiver i alt 901.752 kr. Soliditetsgraden på -1.884,5 % er lavere end hos 98 % af de 112.779 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -1.012.889 kr. er lavere end hos 96 % af de 112.779 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Centaflow Holding A/S? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Generatorvej 41, 2860 Søborg
- Kommune
- GLADSAXE
- Stiftet
- 14 Dec 2018
- Selskabskapital
- 400.000 DKK
- Formål
- være holdingselskab for andre selskaber, køb og drift af fast ejendom samt anbringelse af udbytte fra datterselskaber i finansielle aktiver, herunder aktier, anparter og øvrige værdipapirer
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af bestyrelsesformanden og den administrerende direktør i forening, af bestyrelsesformanden i forening med to bestyrelsesmedlemmer eller af den samlede bestyrelse
- Revision
- Nej
- Seneste vedtægt
- 2021-05-18
- Momsnr. (EU VIES)
- DK40091653 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Generatorvej 41, 2860 Søborg
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Likviditetsgrad
0,01
▲ 0,0
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
-1.884,5%
▼ 259,5 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
56,0%
▲ 56,0 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112779 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -33.750 | -366.281 | -31.250 | -89.750 | -490.799 |
| Resultat før skat | -1.055.813 | -2.422.748 | -67.902.026 | 4.616.887 | -8.564.993 |
| Årets resultat | -1.012.889 | -2.304.063 | -68.204.668 | 4.847.498 | -8.308.591 |
| Egenkapital | -16.993.607 | -15.980.718 | -13.676.655 | 54.528.013 | 49.680.515 |
| Aktiver i alt | 901.752 | 983.442 | 868.850 | 65.882.975 | 71.454.092 |
| Omsætningsaktiver | 174.813 | 174.814 | 80.069 | 518.374 | 444.175 |
| Kortfristet gæld | 12.269.573 | 11.500.758 | 10.411.403 | 9.838.350 | 14.766.948 |
| Gæld i alt | 12.269.573 | 11.500.758 | 10.411.403 | 9.838.350 | 14.766.948 |
| Soliditetsgrad | -1884.5% | -1625% | -1574.1% | 82.8% | 69.5% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
MHO International ApS Siden 17 Dec 2018100% Ejer
Ledelse
4-
Olaf Agerbundsen Grønvaldt Siden 20 Dec 2018Bestyrelsesmedlem
-
Søren Sasser Hofmeister Siden 18 Jun 2019Adm. dir.
-
Søren Sasser Hofmeister Siden 14 Dec 2018Bestyrelsesmedlem
-
Morten Kold Mikkelsen Siden 20 Dec 2018Bestyrelsesmedlem
Produktionsenheder
1Centaflow Holding A/S
P-nr. 1024212951
Generatorvej 41, 2860 Søborg
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
| 2023 | — | — | Datterselskab |
| 2022 | — | — | Datterselskab |
| 2021 | — | — | Datterselskab |
| 2020 | — | — | Datterselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: ATEM Holding 2 ApS (CVR 33596855)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver udbytte, anbringelse, aktiver.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.