CFA Tagdækning ApS
CVR 41 64 69 26 · Idestrup · Tagdækningsaktiviteter · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
- Under konkurs
Kort fortalt
CFA Tagdækning ApS har CVR-nummer 41646926. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Tagdækningsaktiviteter (branchekode 434100). Adresse: Nyvang 21, 4872 Idestrup. Stiftet: 1. september 2020. Status: under konkurs. Antal ansatte: 9. Seneste årsrapport (regnskabsår 2024): bruttofortjeneste 9.214.365 kr., årets resultat 1.485.183 kr., egenkapital 914.759 kr., aktiver i alt 4.987.102 kr. Soliditetsgraden på 18,3 % er lavere end hos 76 % af de 423 virksomheder i branchen «Tagdækningsaktiviteter», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 1.485.183 kr. er højere end hos 89 % af de 423 virksomheder i branchen «Tagdækningsaktiviteter», der har offentliggjort regnskab. Bruttofortjenesten steg 118 % fra regnskabsår 2023 til 2024. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som CFA Tagdækning ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Tagdækningsaktiviteter (434100)
- Adresse
- Nyvang 21, 4872 Idestrup
- Kommune
- GULDBORGSUND
- Antal ansatte
- 9
- Stiftet
- 1 Sep 2020
- Kreditstatus
- Konkurs
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- udføre totalløsning med tagpap, renovering og reparationer af paptage mm
- Revision
- Nej
- Seneste vedtægt
- 2020-09-01
- Momsnr. (EU VIES)
- DK41646926 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Nyvang 21, 4872 Idestrup
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
162,4%
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
1,18
▲ 0,4
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
18,3%
▲ 47,7 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
307,4%
▲ 307,4 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
423 virksomheder i «Tagdækningsaktiviteter»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 9.214.365 | 4.223.332 | 3.036.667 | 2.109.450 |
| Resultat før skat | 1.723.862 | -716.242 | 46.202 | 111.646 |
| Årets resultat | 1.485.183 | -716.242 | 25.764 | 80.054 |
| Egenkapital | 914.759 | -570.424 | 145.818 | 120.054 |
| Aktiver i alt | 4.987.102 | 1.942.481 | 1.129.699 | 766.575 |
| Omsætningsaktiver | 4.795.787 | 1.878.814 | 1.129.699 | 766.575 |
| Kortfristet gæld | 4.064.048 | 2.512.905 | 983.881 | 646.521 |
| Gæld i alt | 4.064.048 | 2.512.905 | 983.881 | 646.521 |
| Soliditetsgrad | 18.3% | -29.4% | 12.9% | 15.7% |
| Ansatte (gns.) | 19 | 13 | 10 | 5 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
CS Holding 23 ApS Siden 29 Nov 2023100% Ejer
Produktionsenheder
1CFA Tagdækning ApS
P-nr. 1026224019
Nyvang 21, 4872 Idestrup
Tagdækningsaktiviteter (434100)
👥 9 ansatte
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
| 2023 | — | — | Datterselskab |
| 2022 | 92.983 DKK | 20.438 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | 143.683 DKK | 31.592 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: CS Holding 23 ApS (CVR 44461935)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver totalløsning, paptage, tagpap.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms