CONTRAFFIC A/S
CVR 34 08 86 16 · Silkeborg · Finansielle holdingselskaber · Aktieselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
CONTRAFFIC A/S har CVR-nummer 34088616. Virksomhedsform: Aktieselskab. Branche: Finansielle holdingselskaber (branchekode 642110). Adresse: Tietgensvej 12, 8600 Silkeborg. Stiftet: 22. december 2011. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -63.460 kr., årets resultat 49.093.682 kr., egenkapital 111.675.588 kr., aktiver i alt 118.290.603 kr. Soliditetsgraden på 94,4 % er højere end hos 54 % af de 5.779 virksomheder i branchen «Finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 49.093.682 kr. er højere end hos 99 % af de 5.779 virksomheder i branchen «Finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som CONTRAFFIC A/S? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Finansielle holdingselskaber (642110)
- Adresse
- Tietgensvej 12, 8600 Silkeborg
- Kommune
- SILKEBORG
- Telefon
- 86822900
- tob@troldinvest.dk
- Stiftet
- 22 Dec 2011
- Selskabskapital
- 9.000.000 DKK
- Formål
- eje aktier og anparter, formueinvestering
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af den samlede bestyrelse, af en direktør i forening med formanden eller af en direktør i forening med 2 bestyrelsesmedlemmer.
- Revision
- Nej
- Seneste vedtægt
- 2022-01-03
- Momsnr. (EU VIES)
- DK34088616 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Tietgensvej 12, 8600 Silkeborg
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
44,0%
▲ 6,5 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
1,00
▲ 0,0
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
94,4%
▼ 3,6 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
27,5%
▲ 27,5 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
5779 virksomheder i «Finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -63.460 | -24.829 | -23.500 | -21.930 | -20.787 |
| Resultat før skat | 49.079.761 | 38.493.109 | 25.226.702 | 10.325.035 | 2.961.671 |
| Årets resultat | 49.093.682 | 38.497.787 | 25.231.091 | 10.329.959 | 2.966.513 |
| Egenkapital | 111.675.588 | 102.526.843 | 92.383.738 | 79.143.366 | 78.974.797 |
| Aktiver i alt | 118.290.603 | 104.572.460 | 93.194.386 | 79.446.398 | 80.084.673 |
| Omsætningsaktiver | 6.618.155 | 2.098.112 | 1.379.729 | 887.675 | 1.711.975 |
| Kortfristet gæld | 6.615.015 | 2.045.617 | 810.648 | 303.032 | 1.109.876 |
| Gæld i alt | 6.615.015 | 2.045.617 | 810.648 | 303.032 | 1.109.876 |
| Soliditetsgrad | 94.4% | 98% | 99.1% | 99.6% | 98.6% |
| Ansatte (gns.) | 0 | — | — | — | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
3-
TROLDHØJ HOLDING A/S Siden 1 Dec 202450% Ejer
-
Finseth Nielsen Holding ApS Siden 1 Dec 202420% Ejer
-
U. Marcussen Holding ApS Siden 1 Dec 202420% Ejer
Ledelse
6-
Claus Terkildsen Siden 22 Mar 2023Bestyrelsesmedlem
-
Thomas Rask Jensen Siden 10 Jan 2017Formand
-
Anne Bjerrum Juhl Siden 22 Mar 2023Bestyrelsesmedlem
-
Anne Bjerrum Juhl Siden 20 Mar 2025Adm. dir.
-
Stefan Finseth Nielsen Siden 21 Mar 2022Bestyrelsesmedlem
-
Niels Ulrik Toft Marcussen Siden 21 Mar 2022Bestyrelsesmedlem
Produktionsenheder
1CONTRAFFIC A/S
P-nr. 1017357162
Tietgensvej 12, 8600 Silkeborg
Finansielle holdingselskaber (642110)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
| 2023 | — | — | Datterselskab |
| 2022 | — | — | Datterselskab |
| 2021 | — | — | Datterselskab |
| 2020 | — | — | Datterselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Thomas Bjerrum Holding ApS (CVR 43542648)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver formueinvestering.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.