Dentorium Dental Service ApS
CVR 40 70 46 04 · Glostrup · Reparation og vedligeholdelse af elektronisk og optisk udstyr · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
- Negativ egenkapital i seneste regnskab
Kort fortalt
Dentorium Dental Service ApS har CVR-nummer 40704604. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Reparation og vedligeholdelse af elektronisk og optisk udstyr (branchekode 331300). Adresse: Naverland 29, st., 2600 Glostrup. Stiftet: 1. august 2019. Status: aktiv. Antal ansatte: 4. Seneste årsrapport (1. oktober 2024 – 30. september 2025): bruttofortjeneste 1.490.875 kr., årets resultat -367.971 kr., egenkapital -796.929 kr., aktiver i alt 2.111.067 kr. Soliditetsgraden på -37,8 % er lavere end hos 82 % af de 22 virksomheder i branchen «Reparation og vedligeholdelse af elektronisk og optisk udstyr», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -367.971 kr. er lavere end hos 95 % af de 22 virksomheder i branchen «Reparation og vedligeholdelse af elektronisk og optisk udstyr», der har offentliggjort regnskab. Bruttofortjenesten steg 535 % fra regnskabsår 2024 til 2025. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Dentorium Dental Service ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Reparation og vedligeholdelse af elektronisk og optisk udstyr (331300)
- Adresse
- Naverland 29, st., 2600 Glostrup
- Kommune
- ALBERTSLUND
- Antal ansatte
- 4
- Stiftet
- 1 Aug 2019
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- vedligeholde, reparerer samt opsætte tandlægeudstyr og virksomhed, der er naturligt forbundet hermed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af direktøren alene.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2019-08-01
- Sekundære brancher
- Udførelse af gulvbelægninger og vægbeklædning (433300)
- Momsnr. (EU VIES)
- DK40704604 ✓ Valideret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Naverland 29, st., 2600 Glostrup
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Likviditetsgrad
0,73
▲ 0,4
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
-37,8%
▲ 193,8 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
33,0%
▲ 33,0 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
22 virksomheder i «Reparation og vedligeholdelse af elektronisk og optisk udstyr»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 1.490.875 | 234.717 | 453.694 | -71.506 | 325.471 |
| Resultat før skat | -469.653 | -703.864 | -138.678 | -690.058 | -718.375 |
| Årets resultat | -367.971 | -549.102 | -108.316 | -538.361 | -560.697 |
| Egenkapital | -796.929 | -428.959 | 120.144 | -1.771.540 | -1.233.179 |
| Aktiver i alt | 2.111.067 | 185.202 | 693.722 | 1.071.060 | 1.276.187 |
| Omsætningsaktiver | 2.111.067 | 185.202 | 693.722 | 1.071.060 | 1.276.187 |
| Kortfristet gæld | 2.907.996 | 614.161 | 573.578 | 2.842.600 | 2.509.366 |
| Gæld i alt | 2.111.067 | 614.161 | 573.578 | 2.842.600 | 2.509.366 |
| Soliditetsgrad | -37.8% | -231.6% | 17.3% | -165.4% | -96.6% |
| Ansatte (gns.) | 5 | 3 | 1 | 2 | 3 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Dentalklinikkerne Holding ApS Siden 1 Aug 2019100% Ejer
Ledelse
1-
Samir Azzouzi Siden 1 Aug 2019Direktør
Produktionsenheder
1Dentorium Dental Service ApS
P-nr. 1024930951
Naverland 29, st., 2600 Glostrup
Reparation og vedligeholdelse af elektronisk og optisk udstyr (331300)
👥 3 ansatte
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
| 2023 | — | — | Datterselskab |
| 2022 | — | — | Datterselskab |
| 2021 | — | — | Datterselskab |
| 2020 | 0 DKK | 0 DKK | Datterselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: HamSam Holding ApS (CVR 38099736)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver tandlægeudstyr, reparerer, opsætte.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.