Dit Syn Haslev ApS
CVR 38 75 80 12 · Haslev · Optikeraktiviteter · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
- Negativ egenkapital i seneste regnskab
Kort fortalt
Dit Syn Haslev ApS har CVR-nummer 38758012. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Optikeraktiviteter (branchekode 477410). Adresse: Torvet 2A, 4690 Haslev. Stiftet: 29. juni 2017. Status: aktiv. Antal ansatte: 4. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste 1.773.761 kr., årets resultat 463.105 kr., egenkapital -758.322 kr., aktiver i alt 944.574 kr. Soliditetsgraden på -80,3 % er lavere end hos 95 % af de 390 virksomheder i branchen «Optikeraktiviteter», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 463.105 kr. er højere end hos 56 % af de 390 virksomheder i branchen «Optikeraktiviteter», der har offentliggjort regnskab. Bruttofortjenesten steg 72 % fra regnskabsår 2024 til 2025. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Dit Syn Haslev ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Optikeraktiviteter (477410)
- Adresse
- Torvet 2A, 4690 Haslev
- Kommune
- FAXE
- Antal ansatte
-
4
2017 2018
- Stiftet
- 29 Jun 2017
- Selskabskapital
- 60.000 DKK
- Formål
- drift af optikerforretning
- Tegningsregel
- Virksomheden tegnes af en direktør.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2026-09-03
- Momsnr. (EU VIES)
- DK38758012 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Torvet 2A, 4690 Haslev
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Likviditetsgrad
0,54
▲ 0,1
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
-80,3%
▲ 36,9 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
550,6%
▲ 550,6 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
390 virksomheder i «Optikeraktiviteter»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 1.773.761 | 1.034.181 | 1.018.199 | 1.192.997 | 416.360 |
| Resultat før skat | 547.871 | 71.182 | -239.403 | 129.548 | -935.622 |
| Årets resultat | 463.105 | 71.182 | -253.886 | 111.845 | -818.776 |
| Egenkapital | -758.322 | -1.221.427 | -1.292.609 | -1.038.721 | -1.150.566 |
| Aktiver i alt | 944.574 | 1.042.188 | 1.032.153 | 902.726 | 1.201.600 |
| Omsætningsaktiver | 914.574 | 1.012.188 | 1.002.153 | 659.442 | 742.448 |
| Kortfristet gæld | 1.702.896 | 2.263.615 | 2.324.762 | 1.923.744 | 2.352.166 |
| Gæld i alt | 1.702.896 | 2.263.615 | 2.324.762 | 1.923.744 | 2.352.166 |
| Soliditetsgrad | -80.3% | -117.2% | -125.2% | -115.1% | -95.8% |
| Ansatte (gns.) | 2 | 2 | 2 | 2 | 6 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Din Syn Holding ApS Siden 12 Oct 2017100% Ejer
Ledelse
1-
Lotte Olliver Alexaander Holmqvist Siden 7 Sep 2026Adm. dir.
Produktionsenheder
1Dit Syn Haslev ApS
P-nr. 1022597058
Torvet 2A, 4690 Haslev
Optikeraktiviteter (477410)
👥 4 ansatte
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
| 2023 | — | — | Datterselskab |
| 2022 | — | — | Datterselskab |
| 2021 | — | — | Datterselskab |
| 2020 | — | — | Datterselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Din Syn Holding ApS (CVR 39006073)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringshistorik
-
Status ændret
14 Aug 2026NORMAL → UNDERTVANGSOPLØSNING
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver optikerforretning, optikeraktiviteter.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.