ENDOX ApS
CVR 31 08 47 33 · Nivå · Skønhedspleje og anden skønhedsbehandling · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
ENDOX ApS har CVR-nummer 31084733. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Skønhedspleje og anden skønhedsbehandling (branchekode 962200). Adresse: Lyngebækgårds Alle 4, 2990 Nivå. Stiftet: 7. december 2007. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -22.150 kr., årets resultat 4.545.033 kr., egenkapital 14.274.918 kr., aktiver i alt 14.367.956 kr. Soliditetsgraden på 99,4 % er højere end hos 96 % af de 723 virksomheder i branchen «Skønhedspleje og anden skønhedsbehandling», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 4.545.033 kr. er højere end hos 100 % af de 723 virksomheder i branchen «Skønhedspleje og anden skønhedsbehandling», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som ENDOX ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Skønhedspleje og anden skønhedsbehandling (962200)
- Adresse
- Lyngebækgårds Alle 4, 2990 Nivå
- Kommune
- FREDENSBORG
- Stiftet
- 7 Dec 2007
- Selskabskapital
- 141.880 DKK
- Formål
- Selskabet har til formål at yde rådgivning, ud-øve konsulentvirksomhed og drive virksom-hed relateret til forskning, udvikling, produkti-on og kommercialisering af kemiske, biotek-nologiske og medicinske produkter, substan-ser samt medicinske anordninger til behand-ling af neurodegenerative sygdomme, herun-der immaterielle rettigheder knyttet til sådan-ne produkter, substanser og anordninger. Selskabet kan, efter direktionens nærmere skøn, udøve virksomhed indenfor beslægtede områder eller med beslægtet formål
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør
- Revision
- Nej
- Seneste vedtægt
- 2016-01-18
- Momsnr. (EU VIES)
- DK31084733 ✓ Valideret
- E-faktura (Peppol)
- ✓ Kan modtage e-fakturaer
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Lyngebækgårds Alle 4, 2990 Nivå
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
31,8%
▲ 33,1 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
115,02
▲ 2,9
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
99,4%
▼ 0,3 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
3.752,8%
▲ 3.752,8 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
723 virksomheder i «Skønhedspleje og anden skønhedsbehandling»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -22.150 | -59.976 | -31.200 | -31.200 | -40.175 |
| Resultat før skat | 4.636.742 | -115.120 | 1.544.074 | 1.544.074 | 64.467 |
| Årets resultat | 4.545.033 | -124.426 | 1.366.534 | 1.366.534 | 82.151 |
| Egenkapital | 14.274.918 | 9.729.885 | 9.854.311 | 9.854.311 | 8.487.777 |
| Aktiver i alt | 14.367.956 | 9.760.292 | 10.067.251 | 10.067.251 | 8.518.201 |
| Omsætningsaktiver | 10.701.052 | 3.409.927 | 3.716.886 | 3.716.886 | 2.167.836 |
| Kortfristet gæld | 93.038 | 30.407 | 212.940 | 212.940 | 30.424 |
| Gæld i alt | 93.038 | 30.407 | 212.940 | 212.940 | 30.424 |
| Soliditetsgrad | 99.4% | 99.7% | 97.9% | 97.9% | 99.6% |
| Ansatte (gns.) | 0 | — | — | — | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
NENSIUS RESEARCH ApS Siden 15 Aug 2008100% Ejer
Ledelse
1-
Torben Rønje Siden 1 Dec 2014Adm. dir.
Produktionsenheder
1ENDOX ApS
P-nr. 1013834020
Lyngebækgårds Alle 4, 2990 Nivå
Skønhedspleje og anden skønhedsbehandling (962200)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
| 2023 | — | — | Datterselskab |
| 2022 | — | — | Datterselskab |
| 2021 | — | — | Datterselskab |
| 2020 | — | — | Datterselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: KAPITALFORMIDLINGS INSTITUTTET A/S (CVR 21258903)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver nologiske, substan, neurodegenerative.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.