Ester's Rengøring ApS
CVR 41 85 26 82 · Hørning · Almindelig rengøring i bygninger · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Ester's Rengøring ApS har CVR-nummer 41852682. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Almindelig rengøring i bygninger (branchekode 812100). Adresse: Nydamsvej 1, 8362 Hørning. Stiftet: 16. november 2020. Status: aktiv. Antal ansatte: 17. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste 4.254.372 kr., årets resultat 180.980 kr., egenkapital 917.563 kr., aktiver i alt 1.728.650 kr. Soliditetsgraden på 53,1 % er højere end hos 67 % af de 1.268 virksomheder i branchen «Almindelig rengøring i bygninger», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 180.980 kr. er højere end hos 72 % af de 1.268 virksomheder i branchen «Almindelig rengøring i bygninger», der har offentliggjort regnskab. Bruttofortjenesten faldt 14 % fra regnskabsår 2024 til 2025. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Ester's Rengøring ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Almindelig rengøring i bygninger (812100)
- Adresse
- Nydamsvej 1, 8362 Hørning
- Kommune
- SKANDERBORG
- Antal ansatte
- 17
- ester@ester.dk
- Stiftet
- 16 Nov 2020
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- rengøringsvirksomhed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af direktøren
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2021-10-12
- Momsnr. (EU VIES)
- DK41852682 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Nydamsvej 1, 8362 Hørning
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
19,7%
▼ 20,2 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
1,81
▲ 0,7
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
53,1%
▲ 27,2 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-38,5%
▼ 38,5 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
1268 virksomheder i «Almindelig rengøring i bygninger»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 4.254.372 | 4.952.109 | 5.044.258 | 5.596.149 | 3.843.387 |
| Resultat før skat | 238.487 | 380.716 | 403.893 | 739.308 | -582.530 |
| Årets resultat | 180.980 | 294.201 | 308.886 | 564.595 | -471.098 |
| Egenkapital | 917.563 | 736.583 | 442.382 | 133.496 | -431.098 |
| Aktiver i alt | 1.728.650 | 2.847.744 | 2.180.577 | 1.977.603 | 1.594.948 |
| Omsætningsaktiver | 1.464.317 | 2.448.127 | 1.687.549 | 1.360.339 | 853.448 |
| Kortfristet gæld | 811.087 | 2.111.162 | 1.738.195 | 1.844.106 | 2.026.046 |
| Gæld i alt | 811.087 | 2.111.162 | 1.738.195 | 1.844.106 | 2.026.046 |
| Soliditetsgrad | 53.1% | 25.9% | 20.3% | 6.8% | -27% |
| Ansatte (gns.) | 9 | 12 | 13 | 13 | 0 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Barut Group ApS Siden 31 Mar 2021100% Ejer
Ledelse
1-
Ihsan Barut Siden 31 Mar 2021Direktør
Produktionsenheder
1Ester's Rengøring ApS
P-nr. 1026475739
Nydamsvej 1, 8362 Hørning
Almindelig rengøring i bygninger (812100)
👥 17 ansatte
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
| 2023 | — | — | Datterselskab |
| 2022 | — | — | Datterselskab |
| 2021 | — | — | Datterselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Barut Group ApS (CVR 40497161)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Relaterede virksomheder
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver rengøringsvirksomhed, rengøring, bygninger.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.