Garagen 12 ApS
CVR 33 78 17 41 · Aabenraa · Detailhandel med motorkøretøjer · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Garagen 12 ApS har CVR-nummer 33781741. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Detailhandel med motorkøretøjer (branchekode 478100). Adresse: Barsmark Bygade 131, 6200 Aabenraa. Stiftet: 6. juli 2011. Status: aktiv. Antal ansatte: 1. Seneste årsrapport (1. oktober 2024 – 30. september 2025): bruttofortjeneste -232.116 kr., årets resultat -448.419 kr., egenkapital 10.203.203 kr., aktiver i alt 12.043.651 kr. Soliditetsgraden på 84,7 % er højere end hos 86 % af de 1.793 virksomheder i branchen «Detailhandel med motorkøretøjer», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -448.419 kr. er lavere end hos 89 % af de 1.793 virksomheder i branchen «Detailhandel med motorkøretøjer», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Garagen 12 ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Detailhandel med motorkøretøjer (478100)
- Adresse
- Barsmark Bygade 131, 6200 Aabenraa
- Kommune
- AABENRAA
- Antal ansatte
-
1
2011 2013
- Telefon
- 20312172
- jh@garagen12.dk
- Stiftet
- 6 Jul 2011
- Selskabskapital
- 80.000 DKK
- Formål
- restaurering og salg af biler
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af direktionen.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2016-05-12
- Momsnr. (EU VIES)
- DK33781741 ✓ Valideret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Barsmark Bygade 131, 6200 Aabenraa
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
-4,4%
▲ 2,2 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
6,36
▼ 7,4
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
84,7%
▼ 8,3 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
35,8%
▲ 35,8 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
1793 virksomheder i «Detailhandel med motorkøretøjer»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -232.116 | -219.116 | -120.416 | -386.433 | -271.400 |
| Resultat før skat | -460.912 | -783.580 | -389.622 | -600.634 | -457.489 |
| Årets resultat | -448.419 | -698.214 | -305.950 | -482.315 | -358.036 |
| Egenkapital | 10.203.203 | 10.651.622 | 5.849.836 | 6.155.786 | 6.638.101 |
| Aktiver i alt | 12.043.651 | 11.456.814 | 9.684.457 | 9.786.636 | 9.065.534 |
| Omsætningsaktiver | 11.701.442 | 11.082.413 | 9.277.864 | 9.332.901 | 8.804.283 |
| Kortfristet gæld | 1.840.448 | 805.192 | 3.802.726 | 3.607.035 | 2.405.453 |
| Gæld i alt | 1.840.448 | 805.192 | 3.802.726 | 3.607.035 | 2.405.453 |
| Soliditetsgrad | 84.7% | 93% | 60.4% | 62.9% | 73.2% |
| Ansatte (gns.) | 1 | 1 | 1 | — | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Joco Invest ApS Siden 12 Mar 2020100% Ejer
Ledelse
1-
John Hinze Siden 25 Jun 2013Direktør
Produktionsenheder
1Garagen 12 ApS
P-nr. 1016985011
Barsmark Bygade 131, 6200 Aabenraa
Detailhandel med motorkøretøjer (478100)
👥 1 ansatte
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
| 2023 | — | — | Datterselskab |
| 2022 | — | — | Datterselskab |
| 2021 | — | — | Datterselskab |
| 2020 | — | — | Datterselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Joco Invest ApS (CVR 40777091)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Relaterede virksomheder
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver restaurering, biler, motorkøretøjer.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.