GLAMSDALEN HOLDING ApS
CVR 30 57 50 67 · Glamsbjerg · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
GLAMSDALEN HOLDING ApS har CVR-nummer 30575067. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Odensevej 3, 5620 Glamsbjerg. Stiftet: 25. april 2007. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): omsætning 0 kr., bruttofortjeneste 4.845 kr., årets resultat 4.869 kr., egenkapital 73.945 kr., aktiver i alt 73.948 kr. Soliditetsgraden på 100,0 % er højere end hos 92 % af de 112.779 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 4.869 kr. er lavere end hos 56 % af de 112.779 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som GLAMSDALEN HOLDING ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Odensevej 3, 5620 Glamsbjerg
- Kommune
- ASSENS
- Stiftet
- 25 Apr 2007
- Selskabskapital
- 125.000 DKK
- Formål
- besidde aktier og/eller anparter i andre selskaber, udøve formueforvaltning eller andet beslægtet virksomhed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør alene.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2007-04-25
- Momsnr. (EU VIES)
- DK30575067 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Odensevej 3, 5620 Glamsbjerg
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
6,6%
▲ 11,9 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
24.649,33
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
100,0%
▲ 0,0 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
233,4%
▲ 233,4 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112779 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Bruttoresultat | 4.845 | -3.828 | -5.451 | -5.667 | -3.000 |
| Resultat før skat | 4.869 | -3.650 | -5.437 | — | — |
| Årets resultat | 4.869 | -3.650 | -5.437 | -6.095 | -3.000 |
| Egenkapital | 73.945 | 69.076 | 72.725 | 78.162 | 84.257 |
| Aktiver i alt | 73.948 | 69.076 | 72.725 | 78.163 | 84.257 |
| Omsætningsaktiver | 73.948 | 69.076 | 72.725 | 78.163 | 84.257 |
| Kortfristet gæld | 3 | — | 0 | 1 | — |
| Gæld i alt | 3 | 69.076 | 0 | 1 | 84.257 |
| Soliditetsgrad | 100% | 100% | 100% | 100% | 100% |
| Ansatte (gns.) | — | — | — | — | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Poul Thomsen Siden 25 Apr 2007100% Ejer
Ledelse
1-
Poul Thomsen Siden 25 Apr 2007Direktør
Produktionsenheder
1GLAMSDALEN HOLDING ApS
P-nr. 1013245505
Odensevej 3, 5620 Glamsbjerg
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | -3.650 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | -5.437 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -6.095 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | -3.000 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
| 2020 | -5.625 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: GLAMSDALEN HOLDING ApS (CVR 30575067)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver formueforvaltning.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.