In2Dent ApS
CVR 38 94 75 24 · Skanderborg · Fremstilling af medicinske og dentale instrumenter samt udstyr hertil · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
In2Dent ApS har CVR-nummer 38947524. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Fremstilling af medicinske og dentale instrumenter samt udstyr hertil (branchekode 325000). Adresse: Skovkanten 18, 8660 Skanderborg. Stiftet: 11. september 2017. Status: aktiv. Antal ansatte: 5. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste 271.365 kr., årets resultat 159.264 kr., egenkapital 299.573 kr., aktiver i alt 1.379.410 kr. Soliditetsgraden på 21,7 % er lavere end hos 71 % af de 326 virksomheder i branchen «Fremstilling af medicinske og dentale instrumenter samt udstyr hertil», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 159.264 kr. er højere end hos 62 % af de 326 virksomheder i branchen «Fremstilling af medicinske og dentale instrumenter samt udstyr hertil», der har offentliggjort regnskab. Bruttofortjenesten faldt 36 % fra regnskabsår 2024 til 2025. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som In2Dent ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Fremstilling af medicinske og dentale instrumenter samt udstyr hertil (325000)
- Adresse
- Skovkanten 18, 8660 Skanderborg
- Kommune
- SKANDERBORG
- Antal ansatte
-
5
2017 2018
- Stiftet
- 11 Sep 2017
- Selskabskapital
- 50.000 DKK
- Formål
- dentaldepot og virksomhed, der er naturligt forbundet hermed samt rådgivnings- og konsulentvirksomhed til virksomheder og personer i øvrigt
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør alene.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2019-05-30
- Sekundære brancher
- Virksomhedsrådgivning og anden ledelsesrådgivning (702000)
- Momsnr. (EU VIES)
- DK38947524 ✓ Valideret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Skovkanten 18, 8660 Skanderborg
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
53,2%
▼ 143,4 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
1,28
▲ 0,2
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
21,7%
▲ 11,4 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-48,8%
▼ 48,8 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
326 virksomheder i «Fremstilling af medicinske og dentale instrumenter samt udstyr hertil»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 271.365 | 422.970 | 439.515 | 364.080 | 741.085 |
| Resultat før skat | 204.185 | 400.156 | 364.015 | 286.125 | 653.791 |
| Årets resultat | 159.264 | 311.242 | 283.932 | 223.177 | 523.659 |
| Egenkapital | 299.573 | 158.351 | -152.891 | -436.823 | -660.000 |
| Aktiver i alt | 1.379.410 | 1.540.023 | 1.572.759 | 1.567.493 | 1.511.760 |
| Omsætningsaktiver | 1.376.961 | 1.535.274 | 1.565.710 | 1.558.144 | 1.500.111 |
| Kortfristet gæld | 1.079.837 | 1.381.672 | 1.725.650 | 2.004.316 | 2.171.760 |
| Gæld i alt | 1.079.837 | 1.381.672 | 1.725.650 | 2.004.316 | 2.171.760 |
| Soliditetsgrad | 21.7% | 10.3% | -9.7% | -27.9% | -43.7% |
| Ansatte (gns.) | — | — | — | — | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Erik Rasmussen Siden 11 Sep 2017100% Ejer
Ledelse
1-
Erik Rasmussen Siden 11 Sep 2017Adm. dir.
Produktionsenheder
1In2Dent ApS
P-nr. 1022855014
Skovkanten 18, 8660 Skanderborg
Fremstilling af medicinske og dentale instrumenter samt udstyr hertil (325000)
👥 5 ansatte
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
| 2023 | — | — | Datterselskab |
| 2022 | — | — | Datterselskab |
| 2021 | — | — | Datterselskab |
| 2020 | — | — | Datterselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: IN2DENT Holding ApS (CVR 34883416)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver dentaldepot, dentale, medicinske.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.