Interflex 2021 ApS
CVR 42 69 69 35 · Aarhus C · Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Interflex 2021 ApS har CVR-nummer 42696935. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter (branchekode 433200). Adresse: Godthåbsgade 33, 8000 Aarhus C. Stiftet: 22. september 2021. Status: aktiv. Antal ansatte: 1. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste 725.053 kr., årets resultat 256.318 kr., egenkapital 307.031 kr., aktiver i alt 638.418 kr. Soliditetsgraden på 48,1 % er højere end hos 63 % af de 6.597 virksomheder i branchen «Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 256.318 kr. er højere end hos 75 % af de 6.597 virksomheder i branchen «Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter», der har offentliggjort regnskab. Bruttofortjenesten faldt 3 % fra regnskabsår 2024 til 2025. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Interflex 2021 ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter (433200)
- Adresse
- Godthåbsgade 33, 8000 Aarhus C
- Kommune
- AARHUS
- Antal ansatte
- 1
- Stiftet
- 22 Sep 2021
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- håndværksmæssig virksomhed
- Tegningsregel
- Virksomheden tegnes af en likvidator
- Revision
- Nej
- Seneste vedtægt
- 2021-09-22
- Momsnr. (EU VIES)
- DK42696935 ✓ Valideret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Godthåbsgade 33, 8000 Aarhus C
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
83,5%
▲ 5,8 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
1,92
▲ 0,7
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
48,1%
▲ 30,0 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
64,3%
▲ 64,3 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
6597 virksomheder i «Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 725.053 | 746.514 | 2.359.118 | 708.244 |
| Resultat før skat | 330.392 | 207.693 | 965.648 | 364.520 |
| Årets resultat | 256.318 | 156.035 | 747.950 | 281.729 |
| Egenkapital | 307.031 | 200.713 | 789.679 | 321.729 |
| Aktiver i alt | 638.418 | 1.111.297 | 1.646.415 | 1.028.282 |
| Omsætningsaktiver | 637.912 | 1.110.791 | 1.645.909 | 1.028.282 |
| Kortfristet gæld | 331.387 | 910.584 | 856.736 | 706.553 |
| Gæld i alt | 638.418 | 910.584 | 856.736 | 706.553 |
| Soliditetsgrad | 48.1% | 18.1% | 48% | 31.3% |
| Ansatte (gns.) | 1 | 1 | 1 | 1 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Lars Langballe Holding 2020 ApS Siden 22 Sep 2021100% Ejer
Ledelse
1-
Øjvind Hulgaard Siden 5 Dec 2025Likvidator
Produktionsenheder
1Interflex 2021 ApS
P-nr. 1027558506
Godthåbsgade 33, 8000 Aarhus C
Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter (433200)
👥 1 ansatte
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
| 2023 | — | — | Datterselskab |
| 2022 | — | — | Datterselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Lars Langballe Holding 2020 ApS (CVR 42024074)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver håndværksmæssig.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.