Jäckering Denmark ApS
CVR 43 97 54 63 · Grenaa · Opførelse af bygninger · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
- Negativ egenkapital i seneste regnskab
Kort fortalt
Jäckering Denmark ApS har CVR-nummer 43975463. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Opførelse af bygninger (branchekode 410000). Adresse: Kystvej 26, 8500 Grenaa. Stiftet: 28. marts 2023. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -108.840 kr., årets resultat -142.731 kr., egenkapital -376.629 kr., aktiver i alt 98.766 kr. Soliditetsgraden på -381,3 % er lavere end hos 97 % af de 2.755 virksomheder i branchen «Opførelse af bygninger», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -142.731 kr. er lavere end hos 82 % af de 2.755 virksomheder i branchen «Opførelse af bygninger», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Jäckering Denmark ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Opførelse af bygninger (410000)
- Adresse
- Kystvej 26, 8500 Grenaa
- Kommune
- NORDDJURS
- Stiftet
- 28 Mar 2023
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- opførelse af produktionsfaciliteter af enhver art, og udlejning og leasing, samt alle andre aktiviteter relateret hertil
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af to direktører i forening.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2023-03-28
- Sekundære brancher
- Udlejning af erhvervsejendomme (682040)
- Momsnr. (EU VIES)
- DK43975463 ✓ Valideret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Kystvej 26, 8500 Grenaa
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Likviditetsgrad
0,21
▼ 0,3
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
-381,3%
▼ 264,5 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-36,8%
▼ 36,8 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
2755 virksomheder i «Opførelse af bygninger»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — |
| Bruttoresultat | -108.840 | -77.250 | -169.787 |
| Resultat før skat | -142.731 | -104.312 | -169.586 |
| Årets resultat | -142.731 | -104.312 | -169.586 |
| Egenkapital | -376.629 | -233.898 | -129.586 |
| Aktiver i alt | 98.766 | 200.263 | 55.498 |
| Omsætningsaktiver | 98.766 | 200.263 | 55.498 |
| Kortfristet gæld | 475.395 | 434.161 | 185.084 |
| Gæld i alt | 475.395 | 434.161 | 185.084 |
| Soliditetsgrad | -381.3% | -116.8% | -233.5% |
| Ansatte (gns.) | 0 | — | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Jäckering Mühlen- und Nährmittelwerke GmbH Siden 28 Mar 2023100% Ejer
Ledelse
2-
Dirk Lange Siden 28 Mar 2023Direktør
-
Julia Katharina Friederike Laudenbach Siden 28 Mar 2023Direktør
Produktionsenheder
1Jäckering Denmark ApS
P-nr. 1029201753
Kystvej 26, 8500 Grenaa
Opførelse af bygninger (410000)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | -102.270 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | -169.586 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Jäckering Denmark ApS (CVR 43975463)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver produktionsfaciliteter, art, opførelse.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.