M2PLUS ApS
CVR 32 45 34 57 · Aalborg · Arkitektaktiviteter · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
M2PLUS ApS har CVR-nummer 32453457. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Arkitektaktiviteter (branchekode 711100). Adresse: Hobrovej 42D, 3. tv, 9000 Aalborg. Stiftet: 1. september 2009. Status: aktiv. Antal ansatte: 7. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste 5.557.197 kr., årets resultat 1.551.117 kr., egenkapital 1.963.496 kr., aktiver i alt 7.859.662 kr. Soliditetsgraden på 25,0 % er lavere end hos 73 % af de 1.539 virksomheder i branchen «Arkitektaktiviteter», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 1.551.117 kr. er højere end hos 92 % af de 1.539 virksomheder i branchen «Arkitektaktiviteter», der har offentliggjort regnskab. Bruttofortjenesten faldt 7 % fra regnskabsår 2024 til 2025. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som M2PLUS ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Arkitektaktiviteter (711100)
- Adresse
- Hobrovej 42D, 3. tv, 9000 Aalborg
- Kommune
- AALBORG
- Antal ansatte
-
7
2012 2018
- Telefon
- 25155555
- lbs@m2plus.dk
- Stiftet
- 1 Sep 2009
- Selskabskapital
- 125.000 DKK
- Formål
- investering, handel og produktion
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2018-01-26
- Binavne
- M2 BASIC ApS
- Momsnr. (EU VIES)
- DK32453457 ✓ Valideret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Hobrovej 42D, 3. tv, 9000 Aalborg
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Websites
- Gættet domæne: m2plus.dk Hjemmeside https://www.m2plus.dk/
- https://www.facebook.com/m2plus.dk/ Sociale medier
- https://www.instagram.com/m2plus_arkitektur/ Sociale medier
- https://www.pinterest.com/m2plus_arkitektur/ Sociale medier
Fundet automatisk. Sider markeret oplyst til CVR er virksomhedens egen registrerede adresse, hvor virksomhedens navn optræder på siden; øvrige er bekræftet ved, at CVR-nummeret optræder på siden (19. Oct 2026) . Ret eller fjern oplysninger.
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
79,0%
▲ 12,5 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
1,64
▲ 0,2
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
25,0%
▲ 18,8 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
465,2%
▲ 465,2 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
1539 virksomheder i «Arkitektaktiviteter»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 5.557.197 | 5.961.611 | 3.999.854 | 5.759.936 | 4.698.047 |
| Resultat før skat | 2.083.822 | 318.855 | -1.186.043 | 920.209 | 30.634 |
| Årets resultat | 1.551.117 | 274.431 | -987.799 | 706.825 | 94.309 |
| Egenkapital | 1.963.496 | 412.379 | 137.948 | 2.700.747 | 1.993.922 |
| Aktiver i alt | 7.859.662 | 6.648.331 | 5.982.413 | 7.403.248 | 5.523.959 |
| Omsætningsaktiver | 7.787.599 | 6.553.393 | 5.933.837 | 7.316.468 | 5.394.228 |
| Kortfristet gæld | 4.750.003 | 4.436.479 | 4.045.433 | 2.758.703 | 3.277.153 |
| Gæld i alt | 5.397.031 | 6.191.528 | 5.844.465 | 4.504.257 | 3.530.037 |
| Soliditetsgrad | 25% | 6.2% | 2.3% | 36.5% | 36.1% |
| Ansatte (gns.) | 5 | 9 | 9 | 9 | 8 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
m2invision ApS Siden 15 Jan 2011100% Ejer
Ledelse
1-
Lene Bols Starcke Siden 22 May 2013Direktør
Produktionsenheder
1M2PLUS ApS
P-nr. 1015523502
Hobrovej 42D, 3. tv, 9000 Aalborg
Arkitektaktiviteter (711100)
👥 7 ansatte
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
| 2023 | — | — | Datterselskab |
| 2022 | — | — | Datterselskab |
| 2021 | — | — | Datterselskab |
| 2020 | — | — | Datterselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: m2invision ApS (CVR 33393385)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver arkitektaktiviteter.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.