Malerfirmaet Bøjer Madsen ApS
CVR 42 91 36 50 · Aars · Maleraktiviteter · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Malerfirmaet Bøjer Madsen ApS har CVR-nummer 42913650. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Maleraktiviteter (branchekode 433410). Adresse: Blærevej 73, 9600 Aars. Stiftet: 17. december 2021. Status: aktiv. Antal ansatte: 1. Seneste årsrapport (1. maj 2024 – 30. april 2025): bruttofortjeneste 360.564 kr., årets resultat -5.989 kr., egenkapital 117.032 kr., aktiver i alt 198.986 kr. Soliditetsgraden på 58,8 % er højere end hos 73 % af de 1.330 virksomheder i branchen «Maleraktiviteter», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -5.989 kr. er lavere end hos 74 % af de 1.330 virksomheder i branchen «Maleraktiviteter», der har offentliggjort regnskab. Bruttofortjenesten steg 7 % fra regnskabsår 2024 til 2025. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Malerfirmaet Bøjer Madsen ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Maleraktiviteter (433410)
- Adresse
- Blærevej 73, 9600 Aars
- Kommune
- VESTHIMMERLANDS
- Antal ansatte
- 1
- Telefon
- 22409075
- Elbjergvej9@os.dk
- Stiftet
- 17 Dec 2021
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- salg af malerarbejde
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af én direktør
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2021-12-17
- Momsnr. (EU VIES)
- DK42913650 ✓ Valideret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Blærevej 73, 9600 Aars
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
-5,1%
▲ 10,8 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
2,59
▲ 0,1
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
58,8%
▼ 1,1 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
69,3%
▲ 69,3 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
1330 virksomheder i «Maleraktiviteter»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — |
| Bruttoresultat | 360.564 | 336.182 | 614.894 |
| Resultat før skat | 1.005 | -19.507 | 120.039 |
| Årets resultat | -5.989 | -19.507 | 102.527 |
| Egenkapital | 117.032 | 123.021 | 142.527 |
| Aktiver i alt | 198.986 | 205.226 | 229.376 |
| Omsætningsaktiver | 198.986 | 205.226 | 229.376 |
| Kortfristet gæld | 76.742 | 82.205 | 86.849 |
| Gæld i alt | 76.742 | 82.205 | 86.849 |
| Soliditetsgrad | 58.8% | 59.9% | 62.1% |
| Ansatte (gns.) | 1 | 1 | 0 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Børge Bøjer Madsen Siden 17 Dec 2021100% Ejer
Ledelse
1-
Henrik Bøjer Madsen Siden 17 Dec 2021Adm. dir.
Produktionsenheder
1Malerfirmaet Bøjer Madsen ApS
P-nr. 1027823374
Blærevej 73, 9600 Aars
Maleraktiviteter (433410)
👥 1 ansatte
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | -4.978 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | 64.332 DKK | 14.146 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | 15.294 DKK | 3.344 DKK | Afregnende selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Malerfirmaet Bøjer Madsen ApS (CVR 42913650)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver malerarbejde, maleraktiviteter.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.