Matt & Co ApS
CVR 40 60 32 55 · Ry · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Matt & Co ApS har CVR-nummer 40603255. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Klostervej 2, 2. th, 8680 Ry. Stiftet: 20. juni 2019. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -4.014 kr., årets resultat 122.615 kr., egenkapital 5.215.469 kr., aktiver i alt 7.289.164 kr. Soliditetsgraden på 71,6 % er lavere end hos 65 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 122.615 kr. er højere end hos 58 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Matt & Co ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Klostervej 2, 2. th, 8680 Ry
- Kommune
- SKANDERBORG
- Telefon
- 20223968
- tm@gaverogvin.dk
- Stiftet
- 20 Jun 2019
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- eje kapitalandele i andre selskaber, investeringer og anden virksomhed i for-bindelse hermed
- Tegningsregel
- Virksomheden tegnes af en direktør
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2019-06-20
- Momsnr. (EU VIES)
- DK40603255 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Klostervej 2, 2. th, 8680 Ry
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
2,4%
▼ 16,2 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
0,24
▲ 0,2
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
71,6%
▼ 6,6 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-87,7%
▼ 87,7 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -4.014 | -10.625 | -10.000 | -12.504 | -1 |
| Resultat før skat | 116.180 | 993.410 | -3.878.218 | 235.371 | 375.609 |
| Årets resultat | 122.615 | 995.745 | -3.876.654 | 235.529 | 374.838 |
| Egenkapital | 5.215.469 | 5.362.854 | 4.617.109 | 18.729.856 | 20.773.631 |
| Aktiver i alt | 7.289.164 | 6.853.526 | 5.919.145 | 19.406.208 | 20.782.403 |
| Omsætningsaktiver | 504.528 | 63.668 | 253.562 | 98 | 146.906 |
| Kortfristet gæld | 2.073.695 | 1.490.672 | 1.302.036 | 676.352 | 8.772 |
| Gæld i alt | 2.073.695 | 1.490.672 | 1.302.036 | 676.352 | 8.772 |
| Soliditetsgrad | 71.6% | 78.2% | 78% | 96.5% | 100% |
| Ansatte (gns.) | 1 | 0 | — | — | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
3-
TM Holding 2019 ApS Siden 4 Jul 201950% Ejer
-
AMM Holding 2019 ApS Siden 4 Jul 201925% Ejer
-
JMM Holding 2019 ApS Siden 4 Jul 201925% Ejer
Ledelse
1-
Tom Matthiesen Siden 20 Jun 2019Direktør
Produktionsenheder
1Matt & Co ApS
P-nr. 1024805456
Klostervej 2, 2. th, 8680 Ry
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 0 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | -1.869.137 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -14.629 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | -846.625 DKK | 0 DKK | Administrationsselskab |
| 2020 | -1.654.821 DKK | 0 DKK | Administrationsselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Matt & Co ApS (CVR 40603255)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver bindelse.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.