Maximum Odense ApS
CVR 29 22 07 86 · Odense C · Drift af andre forlystelser og fritidsaktiviteter · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Maximum Odense ApS har CVR-nummer 29220786. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Drift af andre forlystelser og fritidsaktiviteter (branchekode 932990). Adresse: Grønløkken 3, 5000 Odense C. Stiftet: 2. januar 2006. Status: aktiv. Antal ansatte: 48. Seneste årsrapport (1. juli 2024 – 30. juni 2025): bruttofortjeneste 14.043.749 kr., årets resultat 4.742.182 kr., egenkapital 10.174.496 kr., aktiver i alt 15.794.248 kr. Soliditetsgraden på 64,4 % er højere end hos 76 % af de 362 virksomheder i branchen «Drift af andre forlystelser og fritidsaktiviteter», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 4.742.182 kr. er højere end hos 99 % af de 362 virksomheder i branchen «Drift af andre forlystelser og fritidsaktiviteter», der har offentliggjort regnskab. Bruttofortjenesten steg 4 % fra regnskabsår 2024 til 2025. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Maximum Odense ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Drift af andre forlystelser og fritidsaktiviteter (932990)
- Adresse
- Grønløkken 3, 5000 Odense C
- Kommune
- ODENSE
- Antal ansatte
-
48
2006 2018
- Telefon
- 70111155
- odense@bowlnfun.dk
- Stiftet
- 2 Jan 2006
- Selskabskapital
- 200.000 DKK
- Formål
- bowlingcenter med tilhørende aktiviteter, herunder eje diverse anlægsaktiver til brug for driften
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af to direktører i forening
- Revision
- Nej
- Seneste vedtægt
- 2023-11-24
- Binavne
- Bowl'n'Fun Odense ApS GOLF'N'FUN ODENSE ApS HAPPIES ODENSE ApS LaserHero Odense ApS THE GRILL ODENSE ApS THE TRACK ODENSE ApS
- Momsnr. (EU VIES)
- DK29220786 ✓ Valideret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Grønløkken 3, 5000 Odense C
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
46,6%
▼ 34,5 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
2,58
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
64,4%
▲ 15,7 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
7,6%
▲ 7,6 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
362 virksomheder i «Drift af andre forlystelser og fritidsaktiviteter»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 14.043.749 | 13.536.018 | 13.449.387 | 11.825.162 | 4.871.862 |
| Resultat før skat | 6.076.064 | 5.651.148 | 5.655.701 | 3.173.334 | 753.905 |
| Årets resultat | 4.742.182 | 4.407.906 | 4.411.469 | 2.532.496 | 588.025 |
| Egenkapital | 10.174.496 | 5.432.314 | 3.024.409 | 7.712.940 | 5.180.444 |
| Aktiver i alt | 15.794.248 | 11.144.182 | 8.496.622 | 14.412.508 | 8.800.166 |
| Omsætningsaktiver | 7.910.484 | 2.176.295 | 1.648.859 | 6.685.761 | 1.623.836 |
| Kortfristet gæld | 3.063.214 | — | — | — | — |
| Gæld i alt | 4.954.186 | 4.794.116 | 4.675.219 | 5.865.834 | 2.534.153 |
| Soliditetsgrad | 64.4% | 48.7% | 35.6% | 53.5% | 58.9% |
| Ansatte (gns.) | 18 | 19 | 20 | 20 | 8 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Maximum Group A/S Siden 6 Oct 2017100% Ejer
Ledelse
2-
Steffen Larsen Siden 30 May 2013Direktør
-
Lene Høj Larsen Siden 6 Jan 2012Direktør
Produktionsenheder
1Maximum Odense ApS
P-nr. 1011932548
Grønløkken 3, 5000 Odense C
Drift af andre forlystelser og fritidsaktiviteter (932990)
👥 46 ansatte
Fødevarekontrol (Smiley)
1 kontrolstederKilde: Fødevarestyrelsens Smiley-ordning (findsmiley.dk).
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
| 2023 | — | — | Datterselskab |
| 2022 | — | — | Datterselskab |
| 2021 | — | — | Datterselskab |
| 2020 | — | — | Datterselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Storager ApS (CVR 44153572)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver bowlingcenter, driften, anlægsaktiver.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.