MAXIMUM SVENDBORG ApS
CVR 29 22 08 32 · Svendborg · Drift af andre forlystelser og fritidsaktiviteter · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
MAXIMUM SVENDBORG ApS har CVR-nummer 29220832. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Drift af andre forlystelser og fritidsaktiviteter (branchekode 932990). Adresse: Nyborgvej 4E, 5700 Svendborg. Stiftet: 2. januar 2006. Status: aktiv. Antal ansatte: 41. Seneste årsrapport (1. juli 2024 – 30. juni 2025): bruttofortjeneste 6.877.339 kr., årets resultat 1.250.580 kr., egenkapital 3.869.742 kr., aktiver i alt 12.434.990 kr. Soliditetsgraden på 31,1 % er lavere end hos 51 % af de 362 virksomheder i branchen «Drift af andre forlystelser og fritidsaktiviteter», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 1.250.580 kr. er højere end hos 91 % af de 362 virksomheder i branchen «Drift af andre forlystelser og fritidsaktiviteter», der har offentliggjort regnskab. Bruttofortjenesten faldt 8 % fra regnskabsår 2024 til 2025. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som MAXIMUM SVENDBORG ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Drift af andre forlystelser og fritidsaktiviteter (932990)
- Adresse
- Nyborgvej 4E, 5700 Svendborg
- Kommune
- SVENDBORG
- Antal ansatte
-
41
2006 2018
- Telefon
- 70111155
- svendborg@bowlnfun.dk
- Stiftet
- 2 Jan 2006
- Selskabskapital
- 200.000 DKK
- Formål
- bowlingcenter med tilhørende aktiviteter, herunder eje diverse anlægsaktiver til brug for driften
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af to direktører i forening
- Revision
- Nej
- Seneste vedtægt
- 2024-02-06
- Binavne
- Bowl'n'Fun Svendborg ApS Golf'n'Fun Svendborg ApS HAPPIES SVENDBORG ApS LASERHERO SVENDBORG ApS THE GRILL SVENDBORG ApS THE TRACK SVENDBORG ApS
- Momsnr. (EU VIES)
- DK29220832 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Nyborgvej 4E, 5700 Svendborg
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
32,3%
▼ 47,1 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
0,25
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
31,1%
▲ 0,1 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-39,9%
▼ 39,9 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
362 virksomheder i «Drift af andre forlystelser og fritidsaktiviteter»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 6.877.339 | 7.506.985 | 5.953.742 | 6.701.331 | 2.797.218 |
| Resultat før skat | 1.566.126 | 2.665.690 | 572.572 | 1.563.300 | -868.173 |
| Årets resultat | 1.250.580 | 2.079.236 | 441.826 | 1.217.878 | -677.213 |
| Egenkapital | 3.869.742 | 2.619.162 | 2.989.926 | 4.548.100 | 3.330.222 |
| Aktiver i alt | 12.434.990 | 8.444.778 | 6.713.698 | 9.317.400 | 7.655.524 |
| Omsætningsaktiver | 1.459.997 | 1.021.315 | 1.203.396 | 2.869.478 | 1.421.522 |
| Kortfristet gæld | 5.859.319 | — | — | — | — |
| Gæld i alt | 7.863.030 | 5.326.700 | 3.212.162 | 4.178.359 | 3.753.830 |
| Soliditetsgrad | 31.1% | 31% | 44.5% | 48.8% | 43.5% |
| Ansatte (gns.) | 13 | 12 | 13 | 14 | 8 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Maximum Group A/S Siden 6 Oct 2017100% Ejer
Ledelse
2-
Steffen Larsen Siden 30 May 2013Direktør
-
Lene Høj Larsen Siden 6 Jan 2012Direktør
Produktionsenheder
1MAXIMUM SVENDBORG ApS
P-nr. 1005185945
Nyborgvej 4E, 5700 Svendborg
Drift af andre forlystelser og fritidsaktiviteter (932990)
👥 35 ansatte
Fødevarekontrol (Smiley)
1 kontrolstederKilde: Fødevarestyrelsens Smiley-ordning (findsmiley.dk).
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
| 2023 | — | — | Datterselskab |
| 2022 | — | — | Datterselskab |
| 2021 | — | — | Datterselskab |
| 2020 | — | — | Datterselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Storager ApS (CVR 44153572)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver bowlingcenter, driften, anlægsaktiver.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.