M&B Holding af 06.11.2020 ApS
CVR 41 92 61 39 · Odense SV · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
M&B Holding af 06.11.2020 ApS har CVR-nummer 41926139. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Hesteskoen 15, 5250 Odense SV. Stiftet: 30. november 2020. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -11.532 kr., årets resultat 1.442.141 kr., egenkapital 8.216.342 kr., aktiver i alt 9.044.399 kr. Soliditetsgraden på 90,8 % er højere end hos 52 % af de 112.779 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 1.442.141 kr. er højere end hos 86 % af de 112.779 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som M&B Holding af 06.11.2020 ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Hesteskoen 15, 5250 Odense SV
- Kommune
- ODENSE
- Stiftet
- 30 Nov 2020
- Selskabskapital
- 80.000 DKK
- Formål
- eje kapitalandele i andre selskaber, formueforvaltning samt anden beslægtet virksomhed hertil
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2021-06-21
- Momsnr. (EU VIES)
- DK41926139 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Hesteskoen 15, 5250 Odense SV
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
17,6%
▼ 1,5 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
0,89
▲ 0,0
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
90,8%
▼ 2,5 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
7,1%
▲ 7,1 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112779 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -11.532 | -7.187 | -8.442 | -8.161 | -8.249 |
| Resultat før skat | 1.435.035 | 1.340.098 | 1.358.796 | 994.593 | 707.392 |
| Årets resultat | 1.442.141 | 1.346.978 | 1.364.288 | 998.494 | 710.096 |
| Egenkapital | 8.216.342 | 7.044.201 | 5.941.223 | 4.812.535 | 4.042.842 |
| Aktiver i alt | 9.044.399 | 7.547.939 | 6.351.941 | 5.159.827 | 4.298.534 |
| Omsætningsaktiver | 737.006 | 435.122 | 365.178 | 321.462 | 243.786 |
| Kortfristet gæld | 828.057 | 503.738 | 410.718 | 347.292 | 255.692 |
| Gæld i alt | 828.057 | 503.738 | 410.718 | 347.292 | 255.692 |
| Soliditetsgrad | 90.8% | 93.3% | 93.5% | 93.3% | 94.1% |
| Ansatte (gns.) | 1 | 1 | 1 | 0 | 0 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
2-
Mette Hauge Siden 30 Nov 202050% Ejer
-
Søren Ring Siden 9 Oct 202550% Ejer
Ledelse
2-
Mette Hauge Siden 30 Nov 2020Direktør
-
Søren Ring Siden 16 Jan 2026Direktør
Produktionsenheder
1M&B Holding af 06.11.2020 ApS
P-nr. 1026565371
Hesteskoen 15, 5250 Odense SV
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 1.597.834 DKK | 351.516 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | 1.605.800 DKK | 353.276 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | 1.146.168 DKK | 252.142 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | 797.703 DKK | 175.494 DKK | Administrationsselskab |
| 2020 | 817.903 DKK | 179.938 DKK | Administrationsselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: M&B Holding af 06.11.2020 ApS (CVR 41926139)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver formueforvaltning.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.