MLE Gruppo ApS
CVR 43 68 49 57 · Randers NØ · Planlægning og design af reklamekampagner · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
MLE Gruppo ApS har CVR-nummer 43684957. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Planlægning og design af reklamekampagner (branchekode 731110). Adresse: Ankomstsporet 8, 4. 18, 8930 Randers NØ. Stiftet: 29. november 2022. Status: aktiv. Antal ansatte: 1. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste 136.703 kr., årets resultat 67.256 kr., egenkapital 77.953 kr., aktiver i alt 121.784 kr. Soliditetsgraden på 64,0 % er højere end hos 67 % af de 1.912 virksomheder i branchen «Planlægning og design af reklamekampagner», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 67.256 kr. er højere end hos 58 % af de 1.912 virksomheder i branchen «Planlægning og design af reklamekampagner», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som MLE Gruppo ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Planlægning og design af reklamekampagner (731110)
- Adresse
- Ankomstsporet 8, 4. 18, 8930 Randers NØ
- Kommune
- RANDERS
- Antal ansatte
- 1
- Stiftet
- 29 Nov 2022
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- udarbejdelse af content i videoer og billeder samt online annoncering
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af direktøren.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2022-11-29
- Momsnr. (EU VIES)
- DK43684957 ✓ Valideret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 1 uge siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Ankomstsporet 8, 4. 18, 8930 Randers NØ
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
86,3%
▲ 312,2 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
2,38
▼ 2,3
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
64,0%
▲ 49,5 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
378,3%
▲ 378,3 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
1912 virksomheder i «Planlægning og design af reklamekampagner»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — |
| Bruttoresultat | 136.703 | -21.173 | 12.585 |
| Resultat før skat | 77.944 | -35.125 | 5.822 |
| Årets resultat | 67.256 | -24.166 | -5.137 |
| Egenkapital | 77.953 | 10.697 | 34.863 |
| Aktiver i alt | 121.784 | 73.628 | 114.005 |
| Omsætningsaktiver | 85.102 | 23.301 | 64.191 |
| Kortfristet gæld | 35.761 | 5.000 | 68.183 |
| Gæld i alt | 35.761 | 62.931 | 68.183 |
| Soliditetsgrad | 64% | 14.5% | 30.6% |
| Ansatte (gns.) | 1 | — | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
MLE GRUPPO HOLDING ApS Siden 29 Nov 2022100% Ejer
Ledelse
1-
Martin Langkjær Egesø Siden 29 Nov 2022Direktør
Produktionsenheder
1MLE Gruppo ApS
P-nr. 1028805876
Ankomstsporet 8, 4. 18, 8930 Randers NØ
Planlægning og design af reklamekampagner (731110)
👥 1 ansatte
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
| 2023 | — | — | Datterselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: MLE GRUPPO HOLDING ApS (CVR 37430714)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver annoncering, billeder, content.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.