MLE GRUPPO HOLDING ApS
CVR 37 43 07 14 · Randers NØ · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
MLE GRUPPO HOLDING ApS har CVR-nummer 37430714. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Ankomstsporet 8, 4. 18, 8930 Randers NØ. Stiftet: 5. februar 2016. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -6.953 kr., årets resultat 63.860 kr., egenkapital 146.593 kr., aktiver i alt 169.668 kr. Soliditetsgraden på 86,4 % er lavere end hos 53 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 63.860 kr. er højere end hos 53 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som MLE GRUPPO HOLDING ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Ankomstsporet 8, 4. 18, 8930 Randers NØ
- Kommune
- RANDERS
- Telefon
- 93933993
- me@martinegesoe.dk
- Stiftet
- 5 Feb 2016
- Selskabskapital
- 50.000 DKK
- Formål
- eje kapitalandele i datterselskaber og dattervirksomheder samt formueinvestering og dermed ligestillet virksomhed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2023-05-09
- Momsnr. (EU VIES)
- DK37430714 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Ankomstsporet 8, 4. 18, 8930 Randers NØ
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
43,6%
▲ 75,6 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
2,42
▲ 0,1
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
86,4%
▲ 16,4 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
280,8%
▲ 280,8 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -6.953 | -7.125 | -49.389 | -7.660 | -9.123 |
| Resultat før skat | 61.242 | -35.322 | 17.374 | 7.398 | — |
| Årets resultat | 63.860 | -35.322 | 17.374 | 7.398 | 21.495 |
| Egenkapital | 146.593 | 110.233 | 145.555 | 187.081 | 179.683 |
| Aktiver i alt | 169.668 | 157.486 | 192.809 | 204.334 | 286.667 |
| Omsætningsaktiver | 55.844 | 111.119 | 115.878 | 49.219 | 161.136 |
| Kortfristet gæld | 23.075 | 47.253 | 47.254 | 17.253 | 106.984 |
| Gæld i alt | 23.075 | 47.253 | 47.254 | 17.253 | 106.984 |
| Soliditetsgrad | 86.4% | 70% | 75.5% | 91.6% | 62.7% |
| Ansatte (gns.) | 0 | — | — | — | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Martin Langkjær Egesø Siden 5 Feb 2016100% Ejer
Ledelse
1-
Martin Langkjær Egesø Siden 5 Feb 2016Direktør
Produktionsenheder
1MLE GRUPPO HOLDING ApS
P-nr. 1021130482
Ankomstsporet 8, 4. 18, 8930 Randers NØ
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | -40.972 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | -54.628 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -8.290 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | -12.724 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
| 2020 | -62.966 DKK | 0 DKK | Administrationsselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: MLE GRUPPO HOLDING ApS (CVR 37430714)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver formueinvestering, ligestillet, dattervirksomheder.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.