MN Entreprise ApS
CVR 43 90 21 72 · Gørløse · Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
MN Entreprise ApS har CVR-nummer 43902172. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter (branchekode 433200). Adresse: Lillevej 2, 3330 Gørløse. Stiftet: 7. marts 2023. Status: aktiv. Antal ansatte: 9. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste 3.265.918 kr., årets resultat 24.700 kr., egenkapital 239.846 kr., aktiver i alt 1.894.203 kr. Soliditetsgraden på 12,7 % er lavere end hos 76 % af de 6.597 virksomheder i branchen «Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 24.700 kr. er lavere end hos 57 % af de 6.597 virksomheder i branchen «Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter», der har offentliggjort regnskab. Bruttofortjenesten steg 98 % fra regnskabsår 2024 til 2025. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som MN Entreprise ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter (433200)
- Adresse
- Lillevej 2, 3330 Gørløse
- Kommune
- HILLERØD
- Antal ansatte
- 9
- Stiftet
- 7 Mar 2023
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- udøve virksomhed med handel og service samt anden hermed beslægtet virksomhed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af direktøren
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2023-03-07
- Momsnr. (EU VIES)
- DK43902172 ✓ Valideret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Lillevej 2, 3330 Gørløse
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Websites
- Gættet domæne: mn-entreprise.dk Hjemmeside https://mn-entreprise.dk
- https://www.instagram.com/mn_entreprise_aps/ Sociale medier
Fundet automatisk. Sider markeret oplyst til CVR er virksomhedens egen registrerede adresse, hvor virksomhedens navn optræder på siden; øvrige er bekræftet ved, at CVR-nummeret optræder på siden (14. Oct 2026) . Ret eller fjern oplysninger.
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
10,3%
▼ 70,6 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
0,89
▼ 0,1
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
12,7%
▼ 8,7 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-85,8%
▼ 85,8 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
6597 virksomheder i «Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — |
| Bruttoresultat | 3.265.918 | 1.646.773 | 1.113.545 |
| Resultat før skat | 20.990 | 197.946 | -1.069 |
| Årets resultat | 24.700 | 174.048 | 1.098 |
| Egenkapital | 239.846 | 215.146 | 41.098 |
| Aktiver i alt | 1.894.203 | 1.007.171 | 931.605 |
| Omsætningsaktiver | 1.445.297 | 800.733 | 658.417 |
| Kortfristet gæld | 1.624.344 | 786.704 | 889.672 |
| Gæld i alt | 1.624.344 | 786.704 | 889.672 |
| Soliditetsgrad | 12.7% | 21.4% | 4.4% |
| Ansatte (gns.) | 6 | — | 2 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Luca Holdings ApS Siden 7 Mar 2023100% Ejer
Ledelse
1-
Mathias Norup Bistrup Siden 7 Mar 2023Direktør
Produktionsenheder
1MN Entreprise ApS
P-nr. 1029104405
Lillevej 2, 3330 Gørløse
Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter (433200)
👥 9 ansatte
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
| 2023 | -13.646 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Luca Holdings ApS (CVR 42325406)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Relaterede virksomheder
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.