N.T. Murer ApS
CVR 37 40 19 51 · Tinglev · Murerarbejde · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
N.T. Murer ApS har CVR-nummer 37401951. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Murerarbejde (branchekode 439100). Adresse: Stoltelundvej 9, 6360 Tinglev. Stiftet: 26. januar 2016. Status: aktiv. Antal ansatte: 15. Seneste årsrapport (1. oktober 2024 – 30. september 2025): bruttofortjeneste 6.479.542 kr., årets resultat 702.315 kr., egenkapital 1.710.147 kr., aktiver i alt 5.223.835 kr. Soliditetsgraden på 32,7 % er lavere end hos 60 % af de 2.206 virksomheder i branchen «Murerarbejde», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 702.315 kr. er højere end hos 90 % af de 2.206 virksomheder i branchen «Murerarbejde», der har offentliggjort regnskab. Bruttofortjenesten steg 75 % fra regnskabsår 2024 til 2025. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som N.T. Murer ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Murerarbejde (439100)
- Adresse
- Stoltelundvej 9, 6360 Tinglev
- Kommune
- AABENRAA
- Antal ansatte
-
15
2016 2018
- Stiftet
- 26 Jan 2016
- Selskabskapital
- 50.000 DKK
- Formål
- murerforretning samt anden dermed i forbindelse stående virksomhed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af direktionen.
- Revision
- Nej
- Seneste vedtægt
- 2024-01-08
- Binavne
- N.T. Murerforretning ApS
- Momsnr. (EU VIES)
- DK37401951 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Stoltelundvej 9, 6360 Tinglev
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Websites
- Gættet domæne: ntmurer.dk Hjemmeside https://ntmurer.dk
- https://www.facebook.com/ntmurerforretning/ Sociale medier
Fundet automatisk. Sider markeret oplyst til CVR er virksomhedens egen registrerede adresse, hvor virksomhedens navn optræder på siden; øvrige er bekræftet ved, at CVR-nummeret optræder på siden (15. Oct 2026) . Ret eller fjern oplysninger.
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
41,1%
▲ 12,0 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
1,53
▼ 0,3
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
32,7%
▼ 9,5 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
41,7%
▲ 41,7 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
2206 virksomheder i «Murerarbejde»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 6.479.542 | 3.708.746 | 3.812.796 | 2.485.087 | 3.177.259 |
| Resultat før skat | 900.516 | 654.676 | 854.705 | 402.780 | 559.712 |
| Årets resultat | 702.315 | 495.471 | 666.681 | 314.187 | 435.922 |
| Egenkapital | 1.710.147 | 1.702.831 | 1.957.360 | 1.290.679 | 976.491 |
| Aktiver i alt | 5.223.835 | 4.030.441 | 4.734.696 | 3.455.842 | 4.181.008 |
| Omsætningsaktiver | 5.206.202 | 4.012.808 | 4.717.063 | 3.433.498 | 4.151.832 |
| Kortfristet gæld | 3.397.925 | 2.194.866 | 2.769.301 | 2.099.324 | 3.085.899 |
| Gæld i alt | 3.397.925 | 2.194.866 | 2.769.301 | 2.099.324 | 3.085.899 |
| Soliditetsgrad | 32.7% | 42.2% | 41.3% | 37.3% | 23.4% |
| Ansatte (gns.) | 12 | 7 | 7 | 6 | 8 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
N.T. HOLDING ApS Siden 26 Jan 2016100% Ejer
Ledelse
1-
Nick Tygesen Siden 26 Jan 2016Direktør
Produktionsenheder
1N.T. Murer ApS
P-nr. 1021097108
Stoltelundvej 9, 6360 Tinglev
Murerarbejde (439100)
👥 17 ansatte
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
| 2023 | — | — | Datterselskab |
| 2022 | — | — | Datterselskab |
| 2021 | — | — | Datterselskab |
| 2020 | — | — | Datterselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: N.T. HOLDING ApS (CVR 34607133)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Relaterede virksomheder
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver murerforretning, murerarbejde.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.