P2 HOLDING ApS
CVR 26 73 60 13 · Charlottenlund · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
P2 HOLDING ApS har CVR-nummer 26736013. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Norasvej 40, 2920 Charlottenlund. Stiftet: 13. august 2002. Status: aktiv. Antal ansatte: 1. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -295.376 kr., årets resultat 997.794 kr., egenkapital 16.012.549 kr., aktiver i alt 17.420.368 kr. Soliditetsgraden på 91,9 % er højere end hos 54 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 997.794 kr. er højere end hos 82 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som P2 HOLDING ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Norasvej 40, 2920 Charlottenlund
- Kommune
- GENTOFTE
- Antal ansatte
-
1
2009 2018
- Telefon
- 20440898
- pernilleulrich@hotmail.com
- Stiftet
- 13 Aug 2002
- Selskabskapital
- 125.000 DKK
- Formål
- enten selv eller via kapitalbesiddelser i andre selskaber at drive ejendomsformidlingsvirksomhed, herunder salg og udlejning
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af selskabets direktør.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2014-06-24
- Sekundære brancher
- Andre liberale, videnskabelige og tekniske tjenesteydelser i.a.n. (749990)
- Momsnr. (EU VIES)
- DK26736013 Ikke momsregistreret
- LEI (GLEIF)
- 9845007AAFFA7F4B5737
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Norasvej 40, 2920 Charlottenlund
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
6,2%
▲ 4,5 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
11,68
▲ 4,1
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
91,9%
▼ 0,6 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
297,7%
▲ 297,7 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -295.376 | -309.884 | 1.143.527 | 1.079.469 | 569.981 |
| Resultat før skat | 1.533.597 | 250.888 | 2.737.763 | 2.183.679 | 1.590.356 |
| Årets resultat | 997.794 | 250.888 | 2.439.965 | 1.689.472 | 1.590.356 |
| Egenkapital | 16.012.549 | 15.149.755 | 15.020.867 | 12.698.702 | 11.123.630 |
| Aktiver i alt | 17.420.368 | 16.379.587 | 16.229.425 | 13.843.078 | 11.823.562 |
| Omsætningsaktiver | 4.113.436 | 5.171.752 | 5.388.120 | 5.953.217 | 7.892.364 |
| Kortfristet gæld | 352.073 | 678.582 | 635.258 | 593.126 | 699.932 |
| Gæld i alt | 903.323 | 1.229.832 | 1.208.558 | 1.144.376 | 699.932 |
| Soliditetsgrad | 91.9% | 92.5% | 92.6% | 91.7% | 94.1% |
| Ansatte (gns.) | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Jens Juel Ulrich Siden 13 Aug 2002100% Ejer
Ledelse
1-
Jens Juel Ulrich Siden 13 Aug 2002Direktør
Produktionsenheder
1P2 HOLDING ApS
P-nr. 1009263132
Norasvej 40, 2920 Charlottenlund
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
👥 1 ansatte
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | -45.161 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | 352.716 DKK | 77.594 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | 0 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | 0 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
| 2020 | 0 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: P2 HOLDING ApS (CVR 26736013)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver kapitalbesiddelser, ejendomsformidlingsvirksomhed, selv.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.