Pipe Works VVS & Kloak ApS
CVR 42 20 66 36 · København NV · Installation af vvs-, varme- og klimaanlæg · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Pipe Works VVS & Kloak ApS har CVR-nummer 42206636. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Installation af vvs-, varme- og klimaanlæg (branchekode 432200). Adresse: Dortheavej 10, 2400 København NV. Stiftet: 10. marts 2021. Status: aktiv. Antal ansatte: 1. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste 1.019.310 kr., årets resultat 230.938 kr., egenkapital 206.152 kr., aktiver i alt 451.268 kr. Soliditetsgraden på 45,7 % er højere end hos 53 % af de 2.183 virksomheder i branchen «Installation af vvs-, varme- og klimaanlæg», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 230.938 kr. er højere end hos 59 % af de 2.183 virksomheder i branchen «Installation af vvs-, varme- og klimaanlæg», der har offentliggjort regnskab. Bruttofortjenesten steg 50 % fra regnskabsår 2024 til 2025. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Pipe Works VVS & Kloak ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Installation af vvs-, varme- og klimaanlæg (432200)
- Adresse
- Dortheavej 10, 2400 København NV
- Kommune
- KØBENHAVN
- Antal ansatte
- 1
- Telefon
- 42225660
- info@pipeworks.dk
- Hjemmeside
- pipeworks.dk
- Stiftet
- 10 Mar 2021
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- autoriseret VVS og kloakservice samt enhver virksomhed i hermed stående forbindelse
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2021-03-10
- Momsnr. (EU VIES)
- DK42206636 ✓ Valideret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Dortheavej 10, 2400 København NV
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Websites
- Hjemmeside fra CVR: pipeworks.dk Hjemmeside https://pipeworks.dk
Fundet automatisk og bekræftet ved, at virksomhedens CVR-nummer optræder på siden (14. Oct 2026) . Ret eller fjern oplysninger.
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
112,0%
▲ 101,6 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
1,83
▲ 0,2
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
45,7%
▲ 5,3 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
1.173,4%
▲ 1.173,4 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
2183 virksomheder i «Installation af vvs-, varme- og klimaanlæg»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 1.019.310 | 677.524 | 906.796 | 397.170 | 72.084 |
| Resultat før skat | 295.904 | 22.558 | 283.002 | -59.903 | -66.927 |
| Årets resultat | 230.938 | 18.136 | 217.029 | -47.741 | -52.210 |
| Egenkapital | 206.152 | 175.214 | 157.078 | -59.951 | -12.210 |
| Aktiver i alt | 451.268 | 433.319 | 339.965 | 168.431 | 97.626 |
| Omsætningsaktiver | 448.568 | 430.619 | 337.265 | 157.363 | 80.890 |
| Kortfristet gæld | 245.116 | 258.105 | 182.887 | 228.382 | 109.836 |
| Gæld i alt | 245.116 | 258.105 | 182.887 | 228.382 | 109.836 |
| Soliditetsgrad | 45.7% | 40.4% | 46.2% | -35.6% | -12.5% |
| Ansatte (gns.) | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Jovanovic Holding ApS Siden 10 Mar 2021100% Ejer
Ledelse
1-
Zoran Jovanovic Siden 10 Mar 2021Direktør
Produktionsenheder
1Pipe Works VVS & Kloak ApS
P-nr. 1026903676
Dortheavej 10, 2400 København NV
Installation af vvs-, varme- og klimaanlæg (432200)
👥 1 ansatte
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
| 2023 | — | — | Datterselskab |
| 2022 | — | — | Datterselskab |
| 2021 | — | — | Datterselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Jovanovic Holding ApS (CVR 42198234)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver kloakservice, autoriseret, varme.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.