R21 Holding ApS
CVR 35 64 17 69 · Aarhus V · Anden finansiel formidling i.a.n. · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
R21 Holding ApS har CVR-nummer 35641769. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Anden finansiel formidling i.a.n. (branchekode 649990). Adresse: Haslegårdsvej 8, 8210 Aarhus V. Stiftet: 14. januar 2014. Status: aktiv. Seneste årsrapport (1. juli 2024 – 30. juni 2025): bruttofortjeneste -4.750 kr., årets resultat -75.125 kr., egenkapital 16.291.559 kr., aktiver i alt 16.480.492 kr. Soliditetsgraden på 98,9 % er højere end hos 69 % af de 20.981 virksomheder i branchen «Anden finansiel formidling i.a.n.», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -75.125 kr. er lavere end hos 85 % af de 20.981 virksomheder i branchen «Anden finansiel formidling i.a.n.», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som R21 Holding ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Anden finansiel formidling i.a.n. (649990)
- Adresse
- Haslegårdsvej 8, 8210 Aarhus V
- Kommune
- AARHUS
- Stiftet
- 14 Jan 2014
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- eje kapitalandele i andre selskaber, udøve ejerbeføjelser og drive formueforvaltning i forbindelse hermed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af direktionen i forening.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2026-06-03
- Momsnr. (EU VIES)
- DK35641769 Ikke momsregistreret
- LEI (GLEIF)
- 9845001C8NW8D2369C19
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Haslegårdsvej 8, 8210 Aarhus V
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
-0,5%
▲ 6,8 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
7,13
▼ 5,4
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
98,9%
▼ 0,3 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
94,3%
▲ 94,3 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
20981 virksomheder i «Anden finansiel formidling i.a.n.»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -4.750 | -1.501 | -77.751 | -2.402 | — |
| Resultat før skat | -47.427 | -1.285.785 | -3.237.923 | 6.403.489 | — |
| Årets resultat | -75.125 | -1.308.665 | -3.255.259 | 6.364.637 | — |
| Egenkapital | 16.291.559 | 17.940.647 | 16.984.744 | 23.100.455 | 17.854.677 |
| Aktiver i alt | 16.480.492 | 18.084.466 | 17.522.865 | 23.208.817 | 17.893.564 |
| Omsætningsaktiver | 1.346.249 | 1.794.890 | 3.595.484 | 3.555.427 | 2.632.298 |
| Kortfristet gæld | 188.933 | 143.819 | 538.121 | 108.362 | 38.887 |
| Gæld i alt | 188.933 | 143.819 | 538.121 | 108.362 | 38.887 |
| Soliditetsgrad | 98.9% | 99.2% | 96.9% | 99.5% | 99.8% |
| Ansatte (gns.) | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Rasmus Kisling Hjulgaard Siden 14 Jan 2014100% Ejer
Ledelse
1-
Rasmus Kisling Hjulgaard Siden 14 Jan 2014Direktør
Produktionsenheder
1R21 Holding ApS
P-nr. 1019052148
Haslegårdsvej 8, 8210 Aarhus V
Anden finansiel formidling i.a.n. (649990)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 104.003 DKK | 22.880 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | 78.858 DKK | 17.336 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | 176.601 DKK | 38.852 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | 119.800 DKK | 26.356 DKK | Enkeltstående selskab |
| 2020 | 46.321 DKK | 10.186 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: R21 Holding ApS (CVR 35641769)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver ejerbeføjelser, formueforvaltning.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.