R2tal ApS
CVR 40 61 74 77 · Vejle · Bogføring og revision; skatterådgivning · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
R2tal ApS har CVR-nummer 40617477. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Bogføring og revision; skatterådgivning (branchekode 692000). Adresse: Vindinggård Ringvej 1, 1., 7100 Vejle. Stiftet: 26. juni 2019. Status: aktiv. Antal ansatte: 2. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste 1.036.016 kr., årets resultat 142.848 kr., egenkapital 370.439 kr., aktiver i alt 611.737 kr. Soliditetsgraden på 60,6 % er højere end hos 52 % af de 3.113 virksomheder i branchen «Bogføring og revision; skatterådgivning», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 142.848 kr. er højere end hos 64 % af de 3.113 virksomheder i branchen «Bogføring og revision; skatterådgivning», der har offentliggjort regnskab. Bruttofortjenesten steg 6 % fra regnskabsår 2024 til 2025. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som R2tal ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Bogføring og revision; skatterådgivning (692000)
- Adresse
- Vindinggård Ringvej 1, 1., 7100 Vejle
- Kommune
- VEJLE
- Antal ansatte
- 2
- Stiftet
- 26 Jun 2019
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- regnskabs- og bogholderivirksomhed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2019-06-26
- Momsnr. (EU VIES)
- DK40617477 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Vindinggård Ringvej 1, 1., 7100 Vejle
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
38,6%
▲ 3,0 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
2,54
▼ 0,1
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
60,6%
▼ 3,6 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-6,1%
▼ 6,1 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
3113 virksomheder i «Bogføring og revision; skatterådgivning»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 1.036.016 | 974.943 | 860.919 | 757.823 | 871.993 |
| Resultat før skat | 187.442 | 199.894 | 63.612 | 11.577 | 22.934 |
| Årets resultat | 142.848 | 152.131 | 47.282 | 7.522 | 14.730 |
| Egenkapital | 370.439 | 427.591 | 275.459 | 228.178 | 220.656 |
| Aktiver i alt | 611.737 | 666.110 | 501.194 | 407.666 | 512.668 |
| Omsætningsaktiver | 611.737 | 617.973 | 423.678 | 274.125 | 334.613 |
| Kortfristet gæld | 241.298 | 237.553 | 217.510 | 161.809 | 270.644 |
| Gæld i alt | 241.298 | 237.553 | 217.510 | 161.809 | 270.644 |
| Soliditetsgrad | 60.6% | 64.2% | 55% | 56% | 43% |
| Ansatte (gns.) | 2 | 2 | 1 | 1 | 1 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
RM Metzsch Holding ApS Siden 12 Sep 2019100% Ejer
Ledelse
1-
Rikke Deleuran Metzsch Siden 26 Jun 2019Direktør
Produktionsenheder
1R2tal ApS
P-nr. 1024822822
Vindinggård Ringvej 1, 1., 7100 Vejle
Bogføring og revision; skatterådgivning (692000)
👥 2 ansatte
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
| 2023 | — | — | Datterselskab |
| 2022 | — | — | Datterselskab |
| 2021 | — | — | Datterselskab |
| 2020 | — | — | Datterselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: RM Metzsch Holding ApS (CVR 40791205)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver bogholderivirksomhed, regnskabs, skatterådgivning.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.