STAGE ONE COMPUTING A/S
CVR 32 94 30 71 · Værløse · Andre IT- og computerserviceaktiviteter · Aktieselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
STAGE ONE COMPUTING A/S har CVR-nummer 32943071. Virksomhedsform: Aktieselskab. Branche: Andre IT- og computerserviceaktiviteter (branchekode 629000). Adresse: Lejrvej 17, 1. tv, 3500 Værløse. Stiftet: 1. juni 2010. Status: aktiv. Antal ansatte: 19. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste 17.261.187 kr., årets resultat 156.119 kr., egenkapital 9.706.243 kr., aktiver i alt 12.690.005 kr. Soliditetsgraden på 76,5 % er højere end hos 69 % af de 786 virksomheder i branchen «Andre IT- og computerserviceaktiviteter», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 156.119 kr. er højere end hos 66 % af de 786 virksomheder i branchen «Andre IT- og computerserviceaktiviteter», der har offentliggjort regnskab. Bruttofortjenesten steg 29 % fra regnskabsår 2024 til 2025. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som STAGE ONE COMPUTING A/S? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Andre IT- og computerserviceaktiviteter (629000)
- Adresse
- Lejrvej 17, 1. tv, 3500 Værløse
- Kommune
- FURESØ
- Antal ansatte
-
19
2011 2018
- Stiftet
- 1 Jun 2010
- Selskabskapital
- 500.000 DKK
- Formål
- handel og investering
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør alene.
- Revision
- Nej
- Seneste vedtægt
- 2023-10-27
- Binavne
- SOC A/S STAGE ONE A/S STAGEONE A/S
- Sekundære brancher
- Engroshandel med informations- og kommunikationsudstyr (465000)
- Momsnr. (EU VIES)
- DK32943071 Ikke momsregistreret
- LEI (GLEIF)
- 984500966A7D6697CX75
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Lejrvej 17, 1. tv, 3500 Værløse
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
1,6%
▼ 4,8 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
3,99
▲ 1,5
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
76,5%
▲ 0,0 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-75,6%
▼ 75,6 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
786 virksomheder i «Andre IT- og computerserviceaktiviteter»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 17.261.187 | 13.384.675 | 9.990.640 | 8.807.847 | 6.744.146 |
| Resultat før skat | 212.673 | 835.451 | 23.511 | -100.236 | 2.509.613 |
| Årets resultat | 156.119 | 641.140 | 11.215 | -81.374 | 1.957.484 |
| Egenkapital | 9.706.243 | 9.950.124 | 9.308.984 | 9.297.769 | 9.379.143 |
| Aktiver i alt | 12.690.005 | 13.014.684 | 13.520.807 | 13.255.037 | 12.092.496 |
| Omsætningsaktiver | 8.336.618 | 5.595.699 | 4.727.479 | 4.831.361 | 3.200.779 |
| Kortfristet gæld | 2.087.105 | 2.224.457 | 3.566.031 | 3.323.772 | 2.060.995 |
| Gæld i alt | 2.087.105 | 2.224.457 | 3.566.031 | 3.323.772 | 2.060.995 |
| Soliditetsgrad | 76.5% | 76.5% | 68.8% | 70.1% | 77.6% |
| Ansatte (gns.) | 21 | 17 | 10 | 10 | 10 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
2-
MOKA Godsforvaltning ApS Siden 22 May 201725% Ejer
-
Stage One Holding ApS Siden 22 May 201766,67% Ejer
Ledelse
4-
Christian Georg Stage Bétak Siden 26 May 2026Bestyrelsesmedlem
-
Mogens Kæmpegaard Siden 2 Jun 2010Bestyrelsesmedlem
-
Patrick Lund Ossian Siden 1 Jan 2026Adm. dir.
-
Morten Kolberg Nielsen Siden 26 May 2026Formand
Produktionsenheder
1STAGE ONE COMPUTING A/S
P-nr. 1016087579
Lejrvej 17, 1. tv, 3500 Værløse
Andre IT- og computerserviceaktiviteter (629000)
👥 22 ansatte
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
| 2023 | — | — | Datterselskab |
| 2022 | — | — | Datterselskab |
| 2021 | — | — | Datterselskab |
| 2020 | — | — | Datterselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Stage One Holding ApS (CVR 38815016)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver computerserviceaktiviteter, informations, kommunikationsudstyr.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.