STEINDORSSON1 ApS
CVR 33 06 41 60 · Frederiksberg C · Udskænkning af alkoholiske drikkevarer · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
STEINDORSSON1 ApS har CVR-nummer 33064160. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Udskænkning af alkoholiske drikkevarer (branchekode 563020). Adresse: Frederiksberg Alle 69, 1820 Frederiksberg C. Stiftet: 1. juli 2010. Status: aktiv. Antal ansatte: 19. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste 1.400.933 kr., årets resultat 74.130 kr., egenkapital 168.124 kr., aktiver i alt 622.697 kr. Soliditetsgraden på 27,0 % er højere end hos 54 % af de 1.170 virksomheder i branchen «Udskænkning af alkoholiske drikkevarer», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 74.130 kr. er højere end hos 67 % af de 1.170 virksomheder i branchen «Udskænkning af alkoholiske drikkevarer», der har offentliggjort regnskab. Bruttofortjenesten faldt 6 % fra regnskabsår 2024 til 2025. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som STEINDORSSON1 ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Udskænkning af alkoholiske drikkevarer (563020)
- Adresse
- Frederiksberg Alle 69, 1820 Frederiksberg C
- Kommune
- FREDERIKSBERG
- Antal ansatte
-
19
2011 2018
- Stiftet
- 1 Jul 2010
- Selskabskapital
- 80.001 DKK
- Formål
- restauration, cafe
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2021-03-20
- Sekundære brancher
- Detailhandel med bagværk og konfekture (472400)
- Momsnr. (EU VIES)
- DK33064160 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Frederiksberg Alle 69, 1820 Frederiksberg C
📍 Hovedadresse · 🏭 2 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
44,1%
▲ 34,9 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
0,85
▼ 5,3
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
27,0%
▼ 57,1 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-59,7%
▼ 59,7 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
1170 virksomheder i «Udskænkning af alkoholiske drikkevarer»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 1.400.933 | 1.483.077 | 1.306.931 | 1.519.452 | 1.274.130 |
| Resultat før skat | 95.050 | 235.913 | -33.912 | 213.841 | 491.236 |
| Årets resultat | 74.130 | 184.012 | -26.798 | 157.429 | 347.464 |
| Egenkapital | 168.124 | 1.993.994 | 1.809.982 | 1.836.780 | 1.679.351 |
| Aktiver i alt | 622.697 | 2.370.499 | 2.144.460 | 2.370.745 | 2.268.252 |
| Omsætningsaktiver | 388.160 | 2.297.965 | 1.980.423 | 2.050.291 | 1.803.090 |
| Kortfristet gæld | 454.573 | 376.505 | 334.138 | 513.707 | 553.665 |
| Gæld i alt | 454.573 | 376.505 | 334.138 | 513.707 | 553.665 |
| Soliditetsgrad | 27% | 84.1% | 84.4% | 77.5% | 74% |
| Ansatte (gns.) | 5 | 4 | 4 | 4 | 2 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Ballast Holding ApS Siden 26 May 2023100% Ejer
Ledelse
1-
Philip Oliver Steindorsson Siden 2 Oct 2015Direktør
Produktionsenheder
2STEINDORSSON1 ApS
P-nr. 1016187069
Frederiksberg Alle 69, 1820 Frederiksberg C
Udskænkning af alkoholiske drikkevarer (563020)
👥 6 ansatte
Olivers Enghave Plads
P-nr. 1025940179
Enghave Plads 3, st. th, 1670 København V
Udskænkning af alkoholiske drikkevarer (563020)
👥 13 ansatte
Fødevarekontrol (Smiley)
2 kontrolstederOlivers
Frederiksberg Alle 69, 1820 Frederiksberg C
Senest kontrolleret 15 Oct 2024
No 3
Enghave Plads 3 st th, 1670 København V
Senest kontrolleret 10 May 2023
Kilde: Fødevarestyrelsens Smiley-ordning (findsmiley.dk).
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
| 2023 | — | — | Datterselskab |
| 2022 | 324.593 DKK | 71.390 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | 549.061 DKK | 120.780 DKK | Enkeltstående selskab |
| 2020 | 476.664 DKK | 104.852 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Ballast Holding ApS (CVR 42405922)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Relaterede virksomheder
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver bagværk, konfekture, cafe.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.