Sved & Laserklinikken ApS
CVR 42 46 79 36 · København Ø · Speciallægers aktiviteter · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Sved & Laserklinikken ApS har CVR-nummer 42467936. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Speciallægers aktiviteter (branchekode 862200). Adresse: Dampfærgevej 3, st. tv, 2100 København Ø. Stiftet: 14. juni 2021. Status: aktiv. Seneste årsrapport (1. april 2025 – 31. marts 2026): bruttofortjeneste -253 kr., årets resultat -4.669 kr., egenkapital 14.019 kr., aktiver i alt 26.138 kr. Soliditetsgraden på 53,6 % er lavere end hos 60 % af de 673 virksomheder i branchen «Speciallægers aktiviteter», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -4.669 kr. er lavere end hos 74 % af de 673 virksomheder i branchen «Speciallægers aktiviteter», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Sved & Laserklinikken ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Speciallægers aktiviteter (862200)
- Adresse
- Dampfærgevej 3, st. tv, 2100 København Ø
- Kommune
- KØBENHAVN
- Telefon
- 30140014
- bb@hudkraeftklinikken.dk
- Stiftet
- 14 Jun 2021
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- behandle Dermatologiske sygdomme
- Tegningsregel
- Virksomheden tegnes af Direktøren.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2022-06-29
- Binavne
- Svedklinik.dk ApS
- Momsnr. (EU VIES)
- DK42467936 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Dampfærgevej 3, st. tv, 2100 København Ø
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
-33,3%
▼ 73,0 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
2,16
▲ 0,4
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
53,6%
▲ 9,0 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-162,9%
▼ 162,9 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
673 virksomheder i «Speciallægers aktiviteter»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2026 | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -253 | 9.346 | 5.075 | -19.443 | -13.000 |
| Resultat før skat | -4.669 | 9.508 | 5.105 | -19.632 | -13.080 |
| Årets resultat | -4.669 | 7.417 | -336 | -15.313 | -13.080 |
| Egenkapital | 14.019 | 18.688 | 11.271 | 11.607 | 26.920 |
| Aktiver i alt | 26.138 | 41.900 | 22.393 | 21.607 | 36.920 |
| Omsætningsaktiver | 26.138 | 41.900 | 22.393 | 21.607 | 36.920 |
| Kortfristet gæld | 12.119 | 23.212 | 11.122 | 10.000 | 10.000 |
| Gæld i alt | 12.119 | 23.212 | 11.122 | 10.000 | 10.000 |
| Soliditetsgrad | 53.6% | 44.6% | 50.3% | 53.7% | 72.9% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 0 | 0 | 1 | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Hudkræftklinikken.dk ApS Siden 30 Dec 2023100% Ejer
Ledelse
1-
Bolette Birch Bengtsen Siden 14 Jun 2021Direktør
Produktionsenheder
1Sved & Laserklinikken ApS
P-nr. 1027262704
Dampfærgevej 3, st. tv, 2100 København Ø
Speciallægers aktiviteter (862200)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 9.508 DKK | 2.090 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | 5.105 DKK | 1.122 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | — | — | Datterselskab |
| 2021 | — | — | Datterselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Sved & Laserklinikken ApS (CVR 42467936)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteter- VEJLEFJORD-FONDENS EJENDOMSHOLDINGSELSKAB ApS Stouby
- DERMATOLOGISK LASERKLINIK ApS Vissenbjerg
- VEJLEFJORD REHABILITERINGSCENTER A/S Stouby
- Skinderella ApS København Ø
- Sonogo ApS København K
- FONDEN FOR BØRN OG UNGE MED MUSKELSVIND - BØRNEFONDEN Aarhus C
- FABRIKANT S.A. BØYTLER'S OG HUSTRUS LEGAT Nordhavn
- Briota ApS København K
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver dermatologiske, behandle, sygdomme.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.