SYTRACKS ApS
CVR 33 96 29 75 · Stenløse · Fremstilling af andre kemiske produkter i.a.n. · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
SYTRACKS ApS har CVR-nummer 33962975. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Fremstilling af andre kemiske produkter i.a.n. (branchekode 205900). Adresse: Parkhøjvej 32, 3660 Stenløse. Stiftet: 13. oktober 2011. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste 25.197 kr., årets resultat 17.971 kr., egenkapital 332.203 kr., aktiver i alt 349.453 kr. Soliditetsgraden på 95,1 % er højere end hos 96 % af de 53 virksomheder i branchen «Fremstilling af andre kemiske produkter i.a.n.», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 17.971 kr. er lavere end hos 56 % af de 53 virksomheder i branchen «Fremstilling af andre kemiske produkter i.a.n.», der har offentliggjort regnskab. Bruttofortjenesten faldt 81 % fra regnskabsår 2024 til 2025. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som SYTRACKS ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Fremstilling af andre kemiske produkter i.a.n. (205900)
- Adresse
- Parkhøjvej 32, 3660 Stenløse
- Kommune
- EGEDAL
- Stiftet
- 13 Oct 2011
- Selskabskapital
- 310.000 DKK
- Formål
- salg af laboratorieudstyr med henblik på at kunne tilbyde løsninger, som muliggør sikker håndtering af farlige gasser i forskningslaboratorier, samt muliggør anvendelse af gasser til isotopmærkning. Selskabet beskæftiger sig endvidere med salg af kemikalier til brug for syntese
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af direktøren i forening med to bestyrelsesmedlemmer eller af den samlede bestyrelse.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2018-09-25
- Momsnr. (EU VIES)
- DK33962975 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Parkhøjvej 32, 3660 Stenløse
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
5,4%
▼ 19,1 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
23,77
▲ 5,9
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
95,1%
▲ 1,1 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-82,3%
▼ 82,3 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
53 virksomheder i «Fremstilling af andre kemiske produkter i.a.n.»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 25.197 | 134.194 | 184.845 | 153.735 | 263.100 |
| Resultat før skat | 24.090 | 130.498 | 183.595 | 148.910 | 231.942 |
| Årets resultat | 17.971 | 101.419 | 142.277 | 115.022 | 179.812 |
| Egenkapital | 332.203 | 413.232 | 458.813 | 430.536 | 495.515 |
| Aktiver i alt | 349.453 | 439.842 | 518.998 | 456.370 | 534.799 |
| Omsætningsaktiver | 349.453 | 439.842 | 518.998 | 456.370 | 534.799 |
| Kortfristet gæld | 14.700 | 24.635 | 57.985 | 23.834 | 37.534 |
| Gæld i alt | 14.700 | 24.635 | 57.985 | 23.834 | 37.534 |
| Soliditetsgrad | 95.1% | 94% | 88.4% | 94.3% | 92.7% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
3-
TAANING HOLDING ApS Siden 30 Apr 201433,33% Ejer
-
ANDERS LINDHARDT HOLDING ApS Siden 30 Apr 201433,33% Ejer
-
SKRYDSTRUP-SYNTHESIS HOLDING ApS Siden 30 Apr 201433,33% Ejer
Ledelse
4-
Rolf Hejle Taaning Siden 28 Apr 2015Formand
-
Troels Skrydstrup Siden 13 Oct 2011Bestyrelsesmedlem
-
Anders Thyboe Lindhardt Siden 28 Apr 2015Bestyrelsesmedlem
-
Anders Thyboe Lindhardt Siden 28 Apr 2015Direktør
Produktionsenheder
1SYTRACKS ApS
P-nr. 1017190586
Parkhøjvej 32, 3660 Stenløse
Fremstilling af andre kemiske produkter i.a.n. (205900)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 133.229 DKK | 29.304 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | 186.975 DKK | 41.118 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | 152.924 DKK | 33.638 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | 236.550 DKK | 52.030 DKK | Enkeltstående selskab |
| 2020 | 203.297 DKK | 44.704 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: SYTRACKS ApS (CVR 33962975)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver isotopmærkning, syntese, forskningslaboratorier.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.