TR Invest Holding ApS
CVR 44 31 97 64 · Vildbjerg · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
TR Invest Holding ApS har CVR-nummer 44319764. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Hvedevænget 50, 7480 Vildbjerg. Stiftet: 19. september 2023. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste 2.550.390 kr., årets resultat 2.550.236 kr., egenkapital 7.588.338 kr., aktiver i alt 7.689.176 kr. Soliditetsgraden på 98,7 % er højere end hos 74 % af de 112.779 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 2.550.236 kr. er højere end hos 91 % af de 112.779 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som TR Invest Holding ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Hvedevænget 50, 7480 Vildbjerg
- Kommune
- HERNING
- Stiftet
- 19 Sep 2023
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- fungere som holdingselskab samt at drive formueforvaltning og anden hermed beslægtet virksomhed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2023-09-19
- Momsnr. (EU VIES)
- DK44319764 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Hvedevænget 50, 7480 Vildbjerg
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
33,6%
▼ 11,6 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
0,86
▲ 0,0
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
98,7%
▼ 0,4 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
12,0%
▲ 12,0 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112779 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — |
| Bruttoresultat | 2.550.390 | — | — |
| Resultat før skat | 2.548.938 | 2.276.379 | 58.287 |
| Årets resultat | 2.550.236 | 2.277.611 | 59.167 |
| Egenkapital | 7.588.338 | 5.038.102 | 2.760.491 |
| Aktiver i alt | 7.689.176 | 5.085.184 | 2.797.793 |
| Omsætningsaktiver | 86.730 | 39.003 | 34.182 |
| Kortfristet gæld | 100.838 | 47.082 | 37.302 |
| Gæld i alt | 7.689.176 | 47.082 | 37.302 |
| Soliditetsgrad | 98.7% | 99.1% | 98.7% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 0 | 0 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Tue Germann Risom Siden 19 Sep 2023100% Ejer
Ledelse
1-
Tue Germann Risom Siden 19 Sep 2023Direktør
Produktionsenheder
1TR Invest Holding ApS
P-nr. 1029665784
Hvedevænget 50, 7480 Vildbjerg
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 54.691 DKK | 12.012 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | 28.846 DKK | 6.336 DKK | Afregnende selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: TR Invest Holding ApS (CVR 44319764)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver formueforvaltning, fungere.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.