ZOULMADE HOLDING ApS
CVR 27 91 80 93 · Engesvang · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
ZOULMADE HOLDING ApS har CVR-nummer 27918093. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Fundervej 106, 7442 Engesvang. Stiftet: 2. juni 2004. Status: aktiv. Seneste årsrapport (1. juli 2024 – 30. juni 2025): bruttofortjeneste -7.466 kr., årets resultat -5.833 kr., egenkapital 1.028.170 kr., aktiver i alt 1.376.453 kr. Soliditetsgraden på 74,7 % er lavere end hos 63 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -5.833 kr. er lavere end hos 71 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som ZOULMADE HOLDING ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Fundervej 106, 7442 Engesvang
- Kommune
- IKAST-BRANDE
- Telefon
- 86864668
- Stiftet
- 2 Jun 2004
- Selskabskapital
- 125.000 DKK
- Formål
- eje anparter i andre selskaber, udøve ejerbeføjelser og drive formueforvaltning i forbindelse hermed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af direktøren.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2020-11-12
- Momsnr. (EU VIES)
- DK27918093 ✓ Valideret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Fundervej 106, 7442 Engesvang
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
-0,6%
▲ 5,4 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
1,42
▼ 0,1
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
74,7%
▼ 0,1 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
90,6%
▲ 90,6 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -7.466 | -7.471 | -7.460 | -10.700 | 3.924 |
| Resultat før skat | -7.476 | -63.500 | 152.397 | 116.502 | 81.576 |
| Årets resultat | -5.833 | -61.861 | 153.367 | 119.386 | 85.672 |
| Egenkapital | 1.028.170 | 1.034.004 | 1.213.665 | 1.174.697 | 1.168.312 |
| Aktiver i alt | 1.376.453 | 1.382.238 | 1.474.315 | 1.368.120 | 1.255.519 |
| Omsætningsaktiver | 495.903 | 501.766 | 487.886 | 558.489 | 575.487 |
| Kortfristet gæld | 348.234 | 339.234 | 260.650 | 193.423 | 87.207 |
| Gæld i alt | 348.283 | 348.234 | 260.650 | 193.423 | 87.207 |
| Soliditetsgrad | 74.7% | 74.8% | 82.3% | 85.9% | 93.1% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 1 | 1 | 1 | 1 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Susanne Mejlgaard Kirkegaard Siden 2 Jun 2004100% Ejer
Ledelse
1-
Susanne Mejlgaard Kirkegaard Siden 2 Jun 2004Direktør
Produktionsenheder
1ZOULMADE HOLDING ApS
P-nr. 1010637992
Fundervej 106, 7442 Engesvang
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | -42.001 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | 74.618 DKK | 16.412 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | 157.784 DKK | 34.694 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | 29.460 DKK | 6.468 DKK | Administrationsselskab |
| 2020 | 325.275 DKK | 71.544 DKK | Administrationsselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: ZOULMADE HOLDING ApS (CVR 27918093)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver ejerbeføjelser, formueforvaltning.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.